Храна за кучиња

Член од
11 април 2012
Мислења
2.740
Поени од реакции
2.533
Здраво форумџии,дали некој знае да ми каже за кутре мало од два ипол месеца јорки каква храна му е погодна ,му давам ројал канин ама почна многу да му паѓа длаката и на кревет и на чешел, 50 грама храна давам на ден ама се мислам дека е гладно нон стоп чека у кујна храна ,дали некој витамини се потребни дополнително или некоја друга храна молам совет
Пробај со N&D, Brit Care, Orijen од супер премиум класите.
Најубаво е консултација со ветеринар прво да видиш ако може да се открие од што е проблемот иако е тешко. Преминување поготово на храните што ти ги препорачаа со голема количина на “месо” може да биде фатална, ова од искуство ти кажувам.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
11
Најубаво е консултација со ветеринар прво да видиш ако може да се открие од што е проблемот иако е тешко. Преминување поготово на храните што ти ги препорачаа со голема количина на “месо” може да биде фатална, ова од искуство ти кажувам.
Се сложувам нека прво побара мислење од ветеринар. Од посочените храни може да побара нешто што е на база на пилешко, мисирка, препелица, риба и сл. па да види какви резултати ќе има. Можда некоја сосема друга (не мора да е од најквалитетните) ќе му одговара на кучето. Треба да се следи додека се среди работата.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
736
Поени од реакции
228
Каде се продава македонската храна за кучиња? Карва или Карма беше точно?
 
На врв Bottom