Храна за кучиња

Член од
27 февруари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки.Ќе ве молам за совет.Имаме дого арегентино,старо 5 месеци.Би сакале да земеме гранули па потребен ни е совет која храна,кој бренд би бил полезен за оваа раса?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.314
Moj sovet e da se vratite edno 30 strani vo temava i da citate. Sigurno ke najdete odgovor na ona sto ve interesira, pa i povekje od toa.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.722
Поени од реакции
2.518
Другар не ти треба наше мислење, слушај си го миленикот. Ако он ја јаде храната, има цврст измет, убаво крзно, весел е немаш потреба од повеќе. Ако нешто не штима менувај :)

@Mikela во последните 10 страни барем два пати ќе најдеш линк од мој постар пост за како да одбереш добра храна
 
Член од
27 февруари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Другар не ти треба наше мислење, слушај си го миленикот. Ако он ја јаде храната, има цврст измет, убаво крзно, весел е немаш потреба од повеќе. Ако нешто не штима менувај :)

@Mikela во последните 10 страни барем два пати ќе најдеш линк од мој постар пост за како да одбереш добра храна
Другар не ти треба наше мислење, слушај си го миленикот. Ако он ја јаде храната, има цврст измет, убаво крзно, весел е немаш потреба од повеќе. Ако нешто не штима менувај :)

@Mikela во последните 10 страни барем два пати ќе најдеш линк од мој постар пост за како да одбереш добра храна
Сепак добив некое мислењефала ти.Ќе разгледам
Поздрав
 
Член од
8 август 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, Ве молам за мислење која храна е подобра Eukanuba puppy lamb & rice или Brit Care puppy lumb and rice. Имам кокер 2ипол месеци. Или предложете друга храна што би била приближна цена како овие две.

Благодарам.
Поздрав,
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.722
Поени од реакции
2.518
И ќе те молам ова у букмарк неможам постојано да се повторувам стар сум веќе.

1. Дали е најдобра? Па најдобар состав има ама едно е состав друго е како ќе влијае тој состав на даден миленик.
2. Сега ќе рипне некој ама волку месо има, толку протеини, нема житарици ау бау к.. се тресе у ладна вода. Џабе е се тоа што се бунтувате ако тоа едноставно не влијае на вашиот миленик. Со културни зборови опишано од една страна ќе внесе од друга ќе изнесе.
3. Имаше @Uluru мислам објаснето за какви финти прават со состојките и какви маркетинг трикови се тоа за да не ги разбереме што уствари они ни даваат за нашиот миленик. Така што се ова паѓа у вода.

Е сега за сите оние што прашуваат која да ја одберат имате назад по страниве повеќе брендови на храни од различен ценовен ранг Orijen, Acana, N&D, CarniLove, Royal Canin, Farmina, Brit, Traineer, Natural Trainer (или како и да беше), Naxos ова се оние што ми текнува како најспомнувани на странава и не се нареден по квалитет.
Ако нешто ти значи еве ти ја @SaltNPepa може да ти каже какви кучиња јас имам и поради Х прилини истите се хранат со храна која нема ГРАМ МЕСО во неа и е на Ројал Канин, да готвам и посебно за нив ама не го правам тоа секој ден се ми јадат ама буквално се што е дозволено за нив, на почетокот ги ранев со сите оние брендови кои @Kacar ги наброја освен Оријен и Акана и благодарение на тие „добри“ храни за малку ќе го изгубев едно од кучињата зашто месото уствари му правеше проблеми.

Кој и да праша која храна имате погоре во постов листа купете експериментирајте ако миленикот ја сака и покажува добри резултати (напредува, пол е со енергија, убаво крзно, не :гомце: како слон ...) значи храната ти е супер и продолжи со неа, ако видиш дека нешто не штима смени ја и пробај со друга додека не ја најдеш онаа што тебе ти одговара.
И не од 2-3кг храна нема да оцениш дали е добра за миленикот или не, пробај 3-4 недели барем со иста рани го па после донеси заклучок
Совет: ако му менуваш храна нагло пред да го направиш тоа напи се рицинус (дозата е чашка за ракија) чисто да видиш како му е на него

Останете ми среќни и весели за да има кој да се грижи за вашите миленици :)
Здраво, Ве молам за мислење која храна е подобра Eukanuba puppy lamb & rice или Brit Care puppy lumb and rice. Имам кокер 2ипол месеци. Или предложете друга храна што би била приближна цена како овие две.

Благодарам.
Поздрав,
Се цитирав дам себе ако го прочиташ постот ќе ти биде мн појасно.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
35
Поени од реакции
4
https://www.facebook.com/SamsFieldMacedonia/
Дали некој ја користи хранава ? Нова е , добар квалитет и супер цена за тој квалитет. 1950 денари 13 кг за мал раст кучиња ? А по состав боља од Ројал Канин.
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
24
Поени од реакции
2
Дали се најдува вакво нешто ама да не е од маалски пет шоп со нашибана цена :)
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
1
Prolistav pogolem del od forumov i ne uspeav da zabelezam diskusija i mislenja okolu eukanubata, ako imate iskustva okolu nea bi ve zamolil da spodelite i ako ima podobra opcija od nea so priblizna cena.
 
Член од
25 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
2
Здраво друштво, имам едно прашање. Каква храна да му се дава на мало 45 дена куче (белгиски овчар) што е одвоено од мајката? Му давав млекце со лебче ама има редка столица, пробав ориз му сварив али не го јаде. :unsure: Некој предлог за храна? Фала ви.
 
На врв Bottom