Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.572

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.688
Поени од реакции
9.272
Доста бе веќе, сами си поставија опрема, сами се посрамотија, како овци стоеа збунети кога нивниот експеримент докажа дека не е рамна...

Кој експеримент? Со ласер над вода? Или со пресметка на хартија за наводно закривување на земјата?
Автоматски споено мислење:

Објасни како функционира компасот?
Компасот функционира само на рамна површина и не е наменет за било какви "земјени топки"...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.572
Кој експеримент? Со ласер над вода? Или со пресметка на хартија за наводно закривување на земјата?
Автоматски споено мислење:


Компасот функционира само на рамна површина и не е наменет за било какви "земјени топки"...
Па глеј го бе видеото сами си го правеа експериментот, каква хартија, какви бакрачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom