Фото берза [помош при избор на фотоапарат]

Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
браво закон апарат али не кажа што цена имат
 
Член од
7 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
0
*Digitalni fotoaparati*-itno e

Хеј дали некој од вас знае(а сигурно знае) каде може да се најде дигитален фотоапарат ама евтин да биде до 5.000 најмногу.:costumed2
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
paa do 5 000 ima poslbai aparati vo e store elektro market mislam, ili sigurno vo nekoj od prodaznite salnoi na brendovite canon, kodak, niccon i slicno, ama za poeftini pari baraj nekoj korejski kineski marki.
kazi od koj grad si za da ti kazam nekoja prodavnica ako znam, konkretno.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Acid зема убав апарат приложи уште поубави слики ама темава ќе ја праиме од Важните. Зошто? Затоа што многу е важно доколку се зема дигитален апарат да не биде џабе фрлање пари и после тоа каење за некои безвезни работи. Може да се продолжи со делењето совети и приложување на слики намалени или приложени како thumblian или линк за да биде темата уредна т.е. прегледна
Хеј дали некој од вас знае(а сигурно знае) каде може да се најде дигитален фотоапарат ама евтин да биде до 5.000 најмногу.
Можеш да си побараш на старо само може да ти има некоја фалинка, можеш да купиш нешто ептен шкарт со кое само ќе се фалиш дека е дигитално апаратче, најискрено за 5000 што знам ја би ти препорачал Sony Ericsson K750i на доверба за тие пари, искрено би вадел боље слика од некоја фалинка, башка 2 у едно
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
А да Сони до 17000 да не имат некој убав. Маљо техничарче нека е? :) пљис хелп
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Martin$ напиша:
А да Сони до 17000 да не имат некој убав. Маљо техничарче нека е? :) пљис хелп
А зошто ти е толку скап?
Имаш за 8500 добри канончиња (a530/540), можеби и поефтини се. Имаш од некаде 13 000 панасоник, дефинитивно сони ич не го ценам.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Jahu abe mene se mi izgleda дека сонито ваѓа најубави слики :) Најчисти а за канон шознам, јас иначе сакав од тие камерите шо се за снимање...Мислев декаи со нив добро се слика ама не било така:) Навечер ич убо не би сликале нели?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
јахутерминал напиша:
А зошто ти е толку скап?
Имаш за 8500 добри канончиња (a530/540), можеби и поефтини се. Имаш од некаде 13 000 панасоник, дефинитивно сони ич не го ценам.
Ти што не го цениш Сони зашто на пазар те заебале со батерии скуми:( не значи дека не ги бива, еве види ги моите слики идиот апарат е :) а сепак вади добри слики, веќе ако праиме за одредена класа на апарати. Најискрено од сите можни производи на сони сум презадоволен од апарати до мобилни
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Вака да ви кажам, Аамтерските односно идиотите што ги викаат се движат некде до 10 000 ден. Потоа Advanced корисниците ке се задоволат со апарат до кај 50 000 ден . А професионалните се негде над 60 000 ден .
Едни од нај добрите и нај бараните брендови се Canon, Nicon,Kodac, Olympus, Sony , Panasonic i Sansung i nekoj drugi pomalku poznati.

Jas vi preporacuvam Canon kako edni od najdobrite zaedno so Nicon, i Sony
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Martin$ напиша:
А да Сони до 17000 да не имат некој убав. Маљо техничарче нека е? :) пљис хелп
тука
Имаш целосен ревјув и слики и све. Иначе тоа е мојот апарат гледаш шо слики вадам цената е 11990
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ке заборавев да ви ја предложам најдобрата страна за review на сите фотапарати www.dpreview.com
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
точкест напиша:
тука
Имаш целосен ревјув и слики и све. Иначе тоа е мојот апарат гледаш шо слики вадам цената е 11990
Па незнам оти викаш никакви биле сликите:toe: Апаратот солиден ми изгледат....освен ако не е пре**ан ко мојон :smeshko:
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Јас си земав Panasonic. Додуша се мислев меѓу дигиталните од сони и овој, ама го купив овој, и веруј ми многу е подобар!:toe:
бај д веј- 17 000 мислам дека беше
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Е сите тие идиотчиња се добри додека има сонце... ко ќе се стемни веќе е друга приказна....
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Jas sega ke zemam Sony W80 super opci ima za parite mislam vredi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom