Фото берза [помош при избор на фотоапарат]

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Член од
15 март 2013
Мислења
954
Поени од реакции
620
Oвој е некој превара. 5 пати му вртев уште пред 5-6 месеци.
Се вели во Грција сум неможам, на работа сум. Ај од понеделник.Му се јавувам еј друже ми испадна нешто. Веќе и не паметам што ме излажа.
Според мене типов е еден што откупува апарати на reklama 5 па за да ги купи поевтино го ставил божем овој оглас како да продава за толку ниска цена од типот абе знаеш не одат.

Како и да е јас не успеав тогаш да се видам со човекот.
Ти ако успееш апаратот е најмалку стар 5-6 месеци и веќе таа цена е реална. бидејќи поминала пола гаранција(ако воопшто и го има апаратот човеков)

како и да е се исплати за таа цена ако е комплет како што оди нов
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Oвој е некој превара. 5 пати му вртев уште пред 5-6 месеци.
Се вели во Грција сум неможам, на работа сум. Ај од понеделник.Му се јавувам еј друже ми испадна нешто. Веќе и не паметам што ме излажа.
Според мене типов е еден што откупува апарати на reklama 5 па за да ги купи поевтино го ставил божем овој оглас како да продава за толку ниска цена од типот абе знаеш не одат.

Како и да е јас не успеав тогаш да се видам со човекот.
Ти ако успееш апаратот е најмалку стар 5-6 месеци и веќе таа цена е реална. бидејќи поминала пола гаранција(ако воопшто и го има апаратот човеков)

како и да е се исплати за таа цена ако е комплет како што оди нов
Некои само ставаат вакви огласи само да мерат заинтересираност.
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Не дека не огласувам на реклама ама има стварно огласи(и си викаш абе и овај има право на глас)односно ќе одлучва за мојата иднина(нашата):)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ми треба 6 слики од цркви/манастири. Ако има некој сликано нека ми пише порака и нека каже која е цената.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Дечки дајте препорака од некои продавници / сајтови за купување камери во Грција. Конкретно за мирорлес камера ми треба
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
159
Поени од реакции
74
Дали вреди Никон Д3400 за разликата во цената од Никон Д3300 и што е разликата во AF-S vs AF-P кит објективот...?

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Дали вреди Никон Д3400 за разликата во цената од Никон Д3300 и што е разликата во AF-S vs AF-P кит објективот...?

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Ко шо видов споредби нема некоај битна разлика меѓу 3300 и 3400
Ако не е разликта во цена голема, сепак земи си 3400 иако нема да добиеш нешто многу опипливо

AF-S и AF-P разликата е во моторот за фокус, кај Ѕ е оа “нормален“ мотор а кај Р е “степ“ мотор кој работи малце поинако (во чекори)
Нешто малце би требало да е побрз степ моторот но кај објективите брзина на фокус е саммо една од компонентите, доста битни се и други - оптички калитети.
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
159
Поени од реакции
74
Сега читав демек бил побрз и добар за видеа зошто нема звук од фокусот.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Сега читав демек бил побрз и добар за видеа зошто нема звук од фокусот.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Ј'п... немаш зззззззк-зк-зкк-зззззззк додека снимаш видео :) додуша и кога снимаш фотки само, мада кога снимаш фотки и онака не е битно каков звук испушта објективот :)
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Здраво дечки неколку блиц прашања ... имам буџет околу 20к, а се занимавам со дизајн и уредување на ентериери, е сега ми треба некој солиден фотоапарат во таа цена што ја спомнав погоре со цел да ги фотографирам проектите кои ги работам. Сакам да ве прашам дали можи да ми предложите некој фотоапарат кој 90% би се користел за ваква "indoor" фотографија.
Поздрав.
 
Член од
24 август 2011
Мислења
105
Поени од реакции
35
ако сакаш може да ти продадам
Canon 100D + Sigma 10-20mm f4.5-5.6 доволно широко за да се слика во ентериер и фати целосен простор
во комплет ако го земаш ке ти го дадам за 25000ден
оделно го продавам апаратот за 250евра објективот 220евра

апаратот е одлично сочуван, има околу 16 000 окинувања, физички е во скоро минт состојба, нема гребаници, трагови на користење, објективот гумите за зум малку му се излизгани али тоа е нормално, стаклото е чисто


причина за продажба е, преминав на full frame, и овој скоро и да не го користам подолг период
 

Kajgana Shop

На врв Bottom