Формула 1 - сезона 2022

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2022?

 • Луис Хамилтон - Мерцедес АМГ

  Гласови: 14 11,6%
 • Џорџ Расел - Мерцедес АМГ

  Гласови: 1 0,8%
 • Макс Верстапен - Ред Бул

  Гласови: 35 28,9%
 • Серхио Перез - Ред Бул

  Гласови: 0 0,0%
 • Шарл Леклерк - Ферари

  Гласови: 40 33,1%
 • Карлос Сајнц - Ферари

  Гласови: 6 5,0%
 • Даниел Рикиардо - Мекларен

  Гласови: 3 2,5%
 • Ландо Норис - Мекларен

  Гласови: 7 5,8%
 • Фернандо Алонсо (El Plan) - Алпин

  Гласови: 3 2,5%
 • Естебан Окон - Алпин

  Гласови: 0 0,0%
 • Пјер Гасли - Алфа Таури

  Гласови: 1 0,8%
 • Јуки Тсунода - Алфа Таури

  Гласови: 2 1,7%
 • Себастијан Ветел - Астон Мартин

  Гласови: 4 3,3%
 • Ленс Строл - Астон Мартин

  Гласови: 0 0,0%
 • Николас Латифи - Вилијамс

  Гласови: 0 0,0%
 • Алекс Албон - Вилијамс

  Гласови: 2 1,7%
 • Валтери Ботас - Алфа Ромео

  Гласови: 0 0,0%
 • Жо Гуанју - Алфа Ромео

  Гласови: 1 0,8%
 • Никита Мацепин - Хаас

  Гласови: 1 0,8%
 • Мик Шумахер - Хаас

  Гласови: 1 0,8%

 • Вкупно гласачи
  121
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.789
Поени од реакции
24.820
Добар дил за Рикиардо е ова, ќе лапне тешки милиони пошто има уште една година од договорот и ќе се врати у Алпин најверојатно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom