Флора и фауна (ваши дела)

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.192
Поени од реакции
3.991
Овие отровни се така?
Можда во големи количини. Една две не прават проблеми.
Целосното отсуство на вкус и сувата текстура прилично добро работат како превенција за понатамошно јадење.
Како што кажав. Целосно без вкус.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.292
Поени од реакции
13.115
Можда во големи количини. Една две не прават проблеми.
Целосното отсуство на вкус и сувата текстура прилично добро работат како превенција за понатамошно јадење.
Како што кажав. Целосно без вкус.
Според твојов опис не е индиска јагода ова.
Ова у Русија се вика земљаника,т.е горска,дива јагодка.многу ароматна и вкусна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom