Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.271
Може некоја препорака? Немам веќе што да гледам :( Било каков жанр само да не е романса.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.710
Поени од реакции
33.354
Некој да не знае дали постои опција да направиш import на рејтинзи од друг сајт на IMDB? Или треба еден по еден?[DOUBLEPOST=1473586742][/DOUBLEPOST]
Може некоја препорака? Немам веќе што да гледам :( Било каков жанр само да не е романса.
Има еден куп листи на Letterboxd, сигурно ќе најдеш нешто добро. Или почекај - утре нов филм во клубот! ;)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.271
Ме мрзи да барам. На клубот заборавив, како цела година да помина од последниот филм.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Кој си бе ти мои филмови да препорачуваш??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

@Хоуп глеј си филмови од различни држави ширум светов. :D
Па вчера дека го зборевме и ми текна, а изузетен филм е. ;):)
 
P

Patience

Гостин
Ај кога веќе препорачувате филмови, нешто налик на Frozen ( 2010 ), Open Water, Open Water 2, The Reef, The Ruins, Black Water или 127 Hours, со таква тематика, се наоѓаат главниве ликови во некои непредвидени ситуации, бараат начини како да се спасат... Ги гледав сите овие погоре, на ИМДб веќе само тие ми ги врти, ако имате друг на памет пишете да гледам.:busi:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Ај кога веќе препорачувате филмови, нешто налик на Frozen ( 2010 ), Open Water, Open Water 2, The Reef, The Ruins, Black Water или 127 Hours, со таква тематика, се наоѓаат главниве ликови во некои непредвидени ситуации, бараат начини како да се спасат... Ги гледав сите овие погоре, на ИМДб веќе само тие ми ги врти, ако имате друг на памет пишете да гледам.:busi:
http://www.imdb.com/title/tt0162222/?ref_=nm_flmg_act_43
Овој ваљда си го гледала, али моментално само на него ми текна. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.710
Поени од реакции
33.354
Ај кога веќе препорачувате филмови, нешто налик на Frozen ( 2010 ), Open Water, Open Water 2, The Reef, The Ruins, Black Water или 127 Hours, со таква тематика, се наоѓаат главниве ликови во некои непредвидени ситуации, бараат начини како да се спасат... Ги гледав сите овие погоре, на ИМДб веќе само тие ми ги врти, ако имате друг на памет пишете да гледам.:busi:
Alive, во Клубот што го гледавме? The 33?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.710
Поени од реакции
33.354
Кој си бе ти мои филмови да препорачуваш??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

@Хоуп глеј си филмови од различни држави ширум светов. :D
Џонтра, ми текна и на листава: http://letterboxd.com/mundof/list/best-foreign-language-film-academy-awards/detail/

Тука ги имаш сите предложени филмови за Оскар за најдобар странски филм од 1947 до 2016 (до сега). Речиси секоја држава во светот ја има со своите предлози, па тука можеш да најдеш филмови од држави од кои ти фалат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom