Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.585
Поени од реакции
21.986
Во секое кино би требало сега да го даваат.
Во Милениум и Кинотека го вратија на репертоар.
Автоматски споено мислење:

mislev nekade go ima niz net, kino nemame nie vo Strumica xD
Имаше и во Струмица, 2 проекции. Имаше проекции во секој град во Македонија, буквално во секој, без исклучок.

Screenshot_3.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.417
Поени од реакции
24.924
многу ми се интересни сеа луѓево што се попалија по ханиленд а се просечни гледачи претежно на тренди филмови

мајка ми на пример која се смета за бивша филмоманка и омилен глумец и беше ричард гир а сега не ја знам што гледа ама сигурно гледа некои тешки просеци 6.3 imdb романтични комедии и ги смета за врв филмови
ми вика ај намести ми да го гледам ханиленд на тв... се мислам ама нема, сум се заебал неколку пати сум и местел и преводи сум и барал и чудесии и не и се свиѓале некои општо прифатени добри филмови, плус 7 пати станува/паузира филм...
ако и го пуштам ханиленд ќе се чуди што ја снашло

за ханиленд сметам дека треба да си на некое повисоко филмско гледиште а и гледиште на животот за вистински да ти се допадне а не да глумиш дека ти бил топ
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.402
Поени од реакции
54.676
Ја сум просечен гледач на претежно тренди филмови, кој не само што не се попалил на Медена Земја, него можда нема ни да го гледам никад.
Не ме сфаќајте погрешно, му пожелувам среќа и све тоа, али нема да го глеам скоро сигурно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.417
Поени од реакции
24.924
Ја сум просечен гледач на претежно тренди филмови, кој не само што не се попалил на Медена Земја, него можда нема ни да го гледам никад.
Не ме сфаќајте погрешно, му пожелувам среќа и све тоа, али нема да го глеам скоро сигурно.
у секој случај оваа твоја варијанта е боље отколку да го гледаш на сила и/или да глумиш дека ти се допаднал :D
зависи за чие добро уствари
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.760
Поени од реакции
9.769
многу ми се интересни сеа луѓево што се попалија по ханиленд а се просечни гледачи претежно на тренди филмови

мајка ми на пример која се смета за бивша филмоманка и омилен глумец и беше ричард гир а сега не ја знам што гледа ама сигурно гледа некои тешки просеци 6.3 imdb романтични комедии и ги смета за врв филмови
ми вика ај намести ми да го гледам ханиленд на тв... се мислам ама нема, сум се заебал неколку пати сум и местел и преводи сум и барал и чудесии и не и се свиѓале некои општо прифатени добри филмови, плус 7 пати станува/паузира филм...
ако и го пуштам ханиленд ќе се чуди што ја снашло

за ханиленд сметам дека треба да си на некое повисоко филмско гледиште а и гледиште на животот за вистински да ти се допадне а не да глумиш дека ти бил топ
Леле!
Spare us!
Не треба да си навлезен во филмови за да бидеш љубопитен за филмот што има 2 номинации за Оскар а е пратен од твојата земја.
Нормално е луѓето да се интересираат и да сакаат да видат кој е филмот што стигнал до Оскари.
Не мислам дека треба да си на било какво повисоко ниво за да гледаш филм, особено па документарец за пчеларство. Филмот е ниту тежок, ниту несфатлив, па да треба да имаш којзнае какво познавање од филмови за да го следиш и сфатиш.
Да ти пратев вакво мислење од некој и да не ти кажев од кој е ќе го одереше од хејт.
Плс контејн јурселф.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.417
Поени од реакции
24.924
Леле!
Spare us!
Не треба да си навлезен во филмови за да бидеш љубопитен за филмот што има 2 номинации за Оскар а е пратен од твојата земја.
Нормално е луѓето да се интересираат и да сакаат да видат кој е филмот што стигнал до Оскари.
Не мислам дека треба да си на било какво повисоко ниво за да гледаш филм, особено па документарец за пчеларство. Филмот е ниту тежок, ниту несфатлив, па да треба да имаш којзнае какво познавање од филмови за да го следиш и сфатиш.
Да ти пратев вакво мислење од некој и да не ти кажев од кој е ќе го одереше од хејт.
Плс контејн јурселф.
Реков дека ми се интересни луѓето а не дека не треба да бидат љубопитни.
Не реков дека треба да си навлезен во филм за да си љубопитен туку за да ти се допадне ваков филм.
Читај поубаво.
Ако ти сметаш дека ќе им се допадне на повеќето и нема да има глуматели, тоа е океј, твое мислење.
Ама добро ај, ќе им се допадне на сите скоро нескриптиран филм кој не е баш класичен документарец, меша јазици,
снима бркање/тепање со добиток, не е особено „интересен“, покажува вистински половина лице зафатено од карцином или богзнае што на стара жена, женава вистински умира...
океј не е тежок филмов xD се контејнувам
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.402
Поени од реакции
54.676
Депре за некоја циганка со пчелите. Ок, разбирам све тоа порука, шије ми га ѓура, екологија, јака жена и тн.
Али бре ја не глеам више одамна такви филмови. Го иам одглеано својот фер-шер од нив, на времето и доста ми е. Што не значи дека рачунам оти е срање филмот, или поруката е лоша, или дека не сакам да добие Оскар. Него само кажувам факт дека ја не трошам време на таков филм. Еве сега на пример ќе гледам некој ужасен филм за Битката за Мидвеј од лани (не тој сите што мислите! туку овој), што пак ќе ми бидат подобро потрошени саат и пол неголи тоа со пчелите да го глеам или оноа Рома ли како и да се викаше и слични.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.875
Поени од реакции
44.972
Твитер е полн со твитови со пофалби за Ханиленд проследени со прашања од типот: кај може да се види кои филмови се номинирани?

Па ако не знаеш кај може да се видат номинации шо Тасе ми глумиш филмоман, т'ибам инстант експертите за се и сешто...

Извинете на францускиов.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.585
Поени од реакции
21.986
зошто имаш два филма со број 100?
Ај што не го читаш насловот на темата кај што фино лепо стои дека е read only, значи не смееш да коментираш. Ај што не си ни видел дека во воведното мислење имаш ем одговор на прашањево, ем напомена да не се коментира во темата. Ама едно правило скоро секаде на форумов е - пред да почнеш со коментирање, да го прочиташ воведното мислење во темата кај што сакаш да коментираш. А ти не си го прочитал. Сега не знам дали го тролаш форумов, подфорумов, темата или мене. Или сите заедно?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.497
Поени од реакции
17.670
Ај што не го читаш насловот на темата кај што фино лепо стои дека е read only, значи не смееш да коментираш. Ај што не си ни видел дека во воведното мислење имаш ем одговор на прашањево, ем напомена да не се коментира во темата. Ама едно правило скоро секаде на форумов е - пред да почнеш со коментирање, да го прочиташ воведното мислење во темата кај што сакаш да коментираш. А ти не си го прочитал. Сега не знам дали го тролаш форумов, подфорумов, темата или мене. Или сите заедно?
имаше два филма со број 100, што е проблемот? може некој модератор да го избрише мислењето
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.417
Поени од реакции
24.924
Еве.
Паблик е па не кријам кој што како
1579036628261.png

Ова не личи дека се попалил по трендот за да го гледа?
Ама ова е само еден, други нема, не може така да се гледа
Ама ќе има и просечњаци што ќе го гледаат поради трендот и вистински ќе им се допадне
hhhh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom