Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 март 2019
Мислења
99
Поени од реакции
39
Neshto na Netflix shto najdov interesno da se izgleda thriller/ mystery / horor IMG_20190904_2321240.jpg

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.759
Поени од реакции
69.944
Џокерот го освои Златниот Лав во Венеција!

ХОУЛИ ФАКИНГ ШИТ!!! :vozbud: :vozbud: :vozbud:

Последните 2 добитници на наградава се Shape of Water (филм кој освои Best Picture и три други оскари од вкупно 9 номинации) и Рома (филм кој освои 3 оскари од вкупно 10 номинации)
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.412
Поени од реакции
10.193
Кое смеење ќе биде на крај кога Теренс Малик ќе им ги украде сите награди на Џокерот,и на Авенџерс со Хиден лај.Не сте свесни што лудило ќе биде.
Синеплекс ако некој таму одговорен,дежурен,администрација,дистрибуција како кур да го викате ако ме слуша,ме чита било што значи донесете БАР ЕДЕН ФИЛМ од ТЕРИ еден ништо повеќе не барам сакам да го видам мајсторот како е да се гледа на големото платно ве молам.Ќе го репризирам,таму ќе ви кампувам,ќе частам,еве ако треба и со Анон ќе го гледам-ЈАВНО КАЖУВАМ ЧЕСЕН ЗБОР само донесете го дајте да го видиме.Човекот има 80 години,да се надеваме дека ќе си дочека уше толку ама како што ги снима,и ги вади премиерите после 25 години тоа мало моргем затоа ајде нека биде A Hidden Life.
:place:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.457
Поени од реакции
15.474
еве ако треба и со Анон ќе го гледам-ЈАВНО КАЖУВАМ ЧЕСЕН ЗБОР само донесете го дајте да го видиме.
Аууу ова како last resort демек... Јас сум навреден од коментаров.
Реално и мене би ми било измачување да гледам глупав филм без контекст на Малик... по самиот thumbnail се гледа дека ќе биде исто срање како Knight of Fags.
Знаат што да не носат Синеплекс, ај ти.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
26.945
Поени од реакции
31.848
The Dead don't Die не беше толку лош, не сфаќам зошто толку лоши оцени.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.412
Поени од реакции
10.193
Аууу ова како last resort демек... Јас сум навреден од коментаров.
Реално и мене би ми било измачување да гледам глупав филм без контекст на Малик... по самиот thumbnail се гледа дека ќе биде исто срање како Knight of Fags.
Знаат што да не носат Синеплекс, ај ти.
Нема потреба да се чуствуваш навреден.Рачунај ако го дават Синеплекс прв ќе бидеш на тапет ако треба и на премиера ќе му ојме.
Патем познавајќи те колкав фан си на Тери ова ќе те израдува,а тоа е дека е одбрана актерската екипа за неговиот најнов филм The Last Planet.
а тоа Knight of Fags
е за тоа видеото шо ти го пратив.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
26.945
Поени од реакции
31.848
Критика на конзумеризмот и другите додатоци на модерниот начин на живот.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
26.945
Поени од реакции
31.848
Да. И ја не сум одушевен од начинот на кој ја презентираше таа критика, ама генерално не ми беше за оценка 1 до 3, какви што беа повеќето.
 
На врв Bottom