Фан клуб на Ред Бул Рејсинг

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ветел го продолжи договорот до 2012 тоа ми се свига.Мислите дека можеме да го симнеме Браун од првото место?Денес во Валенсија ќе биде тешко за подиум.Сите фанови на Ред Бул тука.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Ветел го продолжи договорот до 2012 тоа ми се свига.Мислите дека можеме да го симнеме Браун од првото место?Денес во Валенсија ќе биде тешко за подиум.Сите фанови на Ред Бул тука.

Не сум фан,но да се изјаснам.Како прво не е Ветел,туку е Фетел.Второ,дечкото е извонреден возач и оваа постапка не ми е баш пријатна.Ред Бул се покажаа дека можат да бидат доста конкурентни оваа година.За претходните неможе да се пофалат со истиот успех.Да видиме што ќе се случи догодина.За тоа дали ќе го стигнете и симнете Браун,не ми се верува,но ќе се дознае тоа за две до три трки.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па и Браун се во некоја криза, ако се вратат Ферари и Мекларен на старите патеки можно е и двата да останат со празни раце (под претпоставка дека наредните 8 трки ке ги победи 1 човек што е тешко да се верува). Веќе на патеката во Валенсија осетна беше разликата во падот на формата , ке видиме што ке се случи со наредната трка во белгија, мада и таму прогнозирам дека ке гледаме Ферари-Мекларен битки.
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Ништо уше не се знае.... али ја лично не верујем дека ферари или мекларен можат да направат нешо (особено не Ferrari без Маса), можда нешо ќе може да направат Red Bull.
Иначе Фетел е ЅВЕР за возење по дожд, и може да се очекува на тие трки да има добар плсман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom