Фан клуб: РК Пелистер

Член од
24 јуни 2022
Мислења
267
Поени од реакции
577
Bravo za familija sterjevi se vo red go krenaja rakometot i gradot i site rabiti, ama vodenje na klub 0. Nie namesto da odime nagore odime nadolu od godina vo godina poslabi i poslabi. Ova sezona spored mene e neuspesna! Na tolku pati frleni po igraci nikakov rezultat nemame. Ne plukam i ne zborvam za inaet za toa kazvat rezultatite. Ete ls ke ja trgnime, super kup porazeni od vardar, gostinska prva polusezona porazeni od vardar, doma pirova pobeda so slab vardar, katasrtofalna greska da ja tepavme taja do sega ke bevme sampioni nemase da se tresime kako sega, posle vo sk gubime od vardar so japonecot, a dobivame doma bez nego, isto taka vardar gubi od tikves so povredeni igraci, i na kraj za jagotkata na slagot gubime finale kup od alkaloid. Pa vaka da ve prasam, po so e uspesna sezonata? Osven pobedata so ohrid na gosti i alkaloid druga utakmica nemame izigrano! Sramota e i rezil, ni edna utakmica nemame izigrano kako so treba, vecni luzeri sme nemame mentalitet, pa ko ke citam tuka nekoj sudite ni bile krivi i prasvat koj se sudii mi se gadi. I druga rabota brance mn jak trener vikase deka da zavrsi ls ke vidite so e igra od utakmica za utakmica ke spremal taktika, kur svitka samobendisaniot i nekji da priznaj. Da ne siram negativna energija ama do upravata apel prifatete greskite i pocnete da vodite klub kako so treba, neka ja osvojat titulata ako ja osvojat i pocnete ednas profesionalno d avodite klub i da imate pobednicki mentalitet, rezil neviden tolku pari zemat najadeni napieni kuro si igrat, posebno manaskov na brance strategot igracite pozzz
Uste ova go nemav procitano, da odbranis sampionska titula i da ja peoglasis sezonata za neuspesna. MOZNO E?
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
18
Поени од реакции
42
Uste ova go nemav procitano, da odbranis sampionska titula i da ja peoglasis sezonata za neuspesna. MOZNO E?
Da mozno e, ko ke si postavis celi za 2 tituli i ne gi ostvaris znachi e neuspeshna sezona, i kako se drugo opsto vo zivtot, vo odnos na celite so si gi postavil. Na tolku pari frleni i na svetski igraci reprezentativci iskusni penaldzi kakvi sakas nareci gi nemas posakuvan rezultat, treba da sme realni, da imavme igraci kako alkaloid i vardar ke bevme daleku od zadovolni, i uste ne e odbraneta titulata.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.152
Поени од реакции
1.382
Da mozno e, ko ke si postavis celi za 2 tituli i ne gi ostvaris znachi e neuspeshna sezona, i kako se drugo opsto vo zivtot, vo odnos na celite so si gi postavil. Na tolku pari frleni i na svetski igraci reprezentativci iskusni penaldzi kakvi sakas nareci gi nemas posakuvan rezultat, treba da sme realni, da imavme igraci kako alkaloid i vardar ke bevme daleku od zadovolni, i uste ne e odbraneta titulata.
Сезоната доколку се освој титулата и тоа како ке биде успешна. Треба да сме задоволни од постигнатото сепак до пред некоја година борба за титула ни беше фантазија.
То што управата не учи од сопствените грешки тоа е нивен проблем.
Прво по несреќната изјава по дербито мораше да бидат по смирени со изјави, малиот неколку пати истрчуваше со изјави дека се освен двојна титула е неуспех и сега што правиме.
По толку грешни донесени играчи никако да научат на кој треба а на кој не да му веруват за носење на играч. Класичен пример Манасков шест месеци без клуб на место каде имаш два репрезентативци.Придонесот на Манасков ужасен негативен.
По неиспехот со Јович и Шундо, по страмното издание во Добој пак иста грешка тренер без име и искуство, тренер кој ни може ни знај како да привлече играч, зато не е ни чудно што најдобрите трансфери беа со Бабич (кој го сметам за преарогантен и слаб тренер, но со создадено име).
Уште со самото назначување на Бранко за спортски директор почна циркусот де наклупа седеше даваше совети , и цел град знаеше дека се во договор со Шунда да му скројат капатана Јович, што на крај и се случи прво Шундо си даде оставка па после да излези дека е прекомандуван во спортски директор.
По страмниот пораз во купот мораше барем да му се извинат на ЧКЕМБАРИТЕ и сите оние навивачи кој одеа СК да ги бодрат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.003
Поени од реакции
7.573
I jas se slozvam deka samo so titulata ne e uspesna sezonata odnosno e delumno I daleku od toa so ocekuvavme a zboravme esenta so ke bidi silovanje vo LS so rekoja super kupot, kupot pa I prvenstvoto ,Edina dobra rabota so ke ja odbranime titulata I Fitiljot so go dobivme se drugo e ispod toa so se ocekuvase no pak ke recam sum prezadovolen ako se znaj na so bevme pred nekoja godina da ne ja siram temata prvo da go tepame Alkoloid I odbranime titulata posle da pisime da ne narusuvame atmosvera pred najvazniot natprevar ovaa sezona !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
675
Поени од реакции
2.813
Жустро било кај бранче вчера интересни песни се пееја дирладааа :lolzz: :icon_mrgr:
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
206
Поени од реакции
779
Хосни потпишал, пред поптис и Марино Марич хрватот од бундеслига и репрезентативец на Хрватска.

Дали ќе ја повторат глупоста од лани и ќе го остат Пурино уште една сезона да сњ бламира на клупата ? o_O Се надевам, НЕ!
Lesson learned треба да му биди од грешките со Јович оваа сезона. Ако ги повторат истите грешки, тогаш не вреди да се дискутира поќе на та тема.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.049
Поени од реакции
7.776
ima nekoe info koga ke se igra utakmicata i proslavata na titulata?
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
18
Поени од реакции
42
Хосни потпишал, пред поптис и Марино Марич хрватот од бундеслига и репрезентативец на Хрватска.

Дали ќе ја повторат глупоста од лани и ќе го остат Пурино уште една сезона да сњ бламира на клупата ? o_O Се надевам, НЕ!
Lesson learned треба да му биди од грешките со Јович оваа сезона. Ако ги повторат истите грешки, тогаш не вреди да се дискутира поќе на та тема.
Cim potpisva hosni, znaci ostanva brance. Do sega site so gi donese bea radi nego. Od mitrevski , pa manaskov, pa hosni, ta i fitiljot. Dosega brance ne pokaza nishto seriozno taka da i jas ne sum za da ostani ama nemozi da menvame treneri kako corapi, taka da neka mu se daj vreme i slednata sezona pa ke vidime.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
206
Поени од реакции
779
Cim potpisva hosni, znaci ostanva brance. Do sega site so gi donese bea radi nego. Od mitrevski , pa manaskov, pa hosni, ta i fitiljot. Dosega brance ne pokaza nishto seriozno taka da i jas ne sum za da ostani ama nemozi da menvame treneri kako corapi, taka da neka mu se daj vreme i slednata sezona pa ke vidime.
Хосни не е игрљч на Бранче, беше донесен тука оломнани ко беше Димитар спортски директор. Митревски, пољако, Фитиљо и Манасков се негови играчи.
Манасков и Пољакот ќе бидат ослободени од обврските после мечот со Алкалоид. Истото важи и за Сери и највероватно Павле Петрович.
Богдан Радивојевич имал понуда за нов договор ама ја одбил и највероватно ќе одел Татабања.

Од останатите трансфери се збора :

- Ќизич изглеа нема Алкалоид, наводно во Шпанија ќе одел.
- Танковски во Охрид/Вардар.
- Емилијан имал понуда од Алкалоид.

То е она шо се збора низ град (чаршиски муабети). Колку се точни ќе се знај за недела до две.
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
18
Поени од реакции
42
Хосни не е игрљч на Бранче, беше донесен тука оломнани ко беше Димитар спортски директор. Митревски, пољако, Фитиљо и Манасков се негови играчи.
Манасков и Пољакот ќе бидат ослободени од обврските после мечот со Алкалоид. Истото важи и за Сери и највероватно Павле Петрович.
Богдан Радивојевич имал понуда за нов договор ама ја одбил и највероватно ќе одел Татабања.

Од останатите трансфери се збора :

- Ќизич изглеа нема Алкалоид, наводно во Шпанија ќе одел.
- Танковски во Охрид/Вардар.
- Емилијан имал понуда од Алкалоид.

То е она шо се збора низ град (чаршиски муабети). Колку се точни ќе се знај за недела до две.
Brance go sakase hosni uste ko dojde, i na negova incijativa se vrakja hosni. Kizikj potpisan e vo alkaloid, i bogdan najverojatno ke ostani, isto i emilijan oti brance go planira i za podaleku nego. Ne se znaj ni za manaskov, edninstveno ostanva tankovski o poljakot da begat.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
206
Поени од реакции
779
@Simev -> Шо кажва кивата... Ќе има милостина Мицко за него или ќе почека германските гиганти прво да влезат јако со ќеш ?
Бекни бе сурат еден, врзи 2-3 реченици ко веќе дремиш 24/7 на нашиот фанклуб . До толку можиш ваљда...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom