Фан клуб - РК Вардар

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.741
Поени од реакции
56.562
Вакви играчи се токму она што е најдобро во моментот, кога не се бара повторување на освојување титула, туку конкурентен тим кој нема да се брука.

Реално премија за Вардар ќе биде да остане „медиокр“ тим во следниве сезона две за европски стандарди дур се среди ситауцијава со спонзори пандемија и слично.

Па после кога ќе се врати публиката во салите, ако има услови, може да почне ра се размислува за тим што би бил конкурент за Ф4, до тогаш е најбитно да не се распадне тимот на полу-аматерско ниво...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.581
Поени од реакции
2.471
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
827
Поени од реакции
1.379
Овој да го дувнеш малку ќе се повреди. :confused:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.851
Поени од реакции
20.085

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.123
Поени од реакции
12.429

Никогаш не сум сакал повеќе да им верувам на Екипа.
Спаваш ли мирно велгорче
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.458
Поени од реакции
4.359

Убаво размислува Анте!
 
Член од
31 август 2020
Мислења
76
Поени од реакции
234
Цитат од текстот на Екипа :
Вардар не смета сериозно на репрезентативецот, веќе го доведе Шеваљевиќ, а најавува и нови засилувања, па лесно може да се случи Талески да биде достапен за трансфер. Доколку тоа се случи, Металург ќе биде еден од првите што ќе испрати понуда за војот поранешен капитен.
Прашањето е :
Кој друг нормален би испратил понуда за Талессен жити се
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.123
Поени од реакции
12.429
Цитат од текстот на Екипа :
Вардар не смета сериозно на репрезентативецот, веќе го доведе Шеваљевиќ, а најавува и нови засилувања, па лесно може да се случи Талески да биде достапен за трансфер. Доколку тоа се случи, Металург ќе биде еден од првите што ќе испрати понуда за војот поранешен капитен.
Прашањето е :
Кој друг нормален би испратил понуда за Талессен жити се
Бутел
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.458
Поени од реакции
4.359
Цитат од текстот на Екипа :
Вардар не смета сериозно на репрезентативецот, веќе го доведе Шеваљевиќ, а најавува и нови засилувања, па лесно може да се случи Талески да биде достапен за трансфер. Доколку тоа се случи, Металург ќе биде еден од првите што ќе испрати понуда за војот поранешен капитен.
Прашањето е :
Кој друг нормален би испратил понуда за Талессен жити се
Велги би испратил понуда за Тале, дома гол да му игра:kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom