Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Море би го извадил во 70-та минута од игра и би го вратил од позајмица.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Дај ѕвоните му на Бобан по динамова линија нека го праша Мамиќ колку пари бара за Орсиќ.
@Saasko ти ова работа со контактите ја имаше.
Тоа му фали на тимов уште еден просечен балкански фудбалер.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Theo Messi Hernandez во прво си дрибла до топка у гол сака да влезе
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Дај нека си отпаднат нека си гледаат лига.

Малу ми е криво што од ваков мртов и умрен манчестер ќе отпаднат, ама у моментов за тимов е боље да си отпадне од ЛЕ, не им требаат уште екскурзии у вакво (барем за мене) небитно такмичење
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Дај ѕвоните му на Бобан по динамова линија нека го праша Мамиќ колку пари бара за Орсиќ.
@Saasko ти ова работа со контактите ја имаше.
Зборев со Бобан но ми кажа дека Малдини не сакал да чуе за него имал 28 и бил во одминати години.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Убава сезона но ќе завршеме 5ти за жал
1.Интер
2.Јуве
3.Аталанта
4.Наполи
5.Милан
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.159
Не можат половина да поминат, а не да израмнат.o_O
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Меите да не е право нискоинтелегентно котле, и она копилено што бара 10мил по сезона а не знае основно позиционирање на прва статива овие Манчестер немаше гол да дадат уште 4 утакмице да играја.

Од таква екипа ќе отпаднат и тоа е све што треба да се знае у каква состојба е тимов.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Не се трескајте од земја жити се.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Не се трескајте од земја жити се.
Abe izvini ti od koga ti stana ispod cest da go dobies Mancester koj ja ima mozebi najgolemata baza na fanovi vo svetot?

Bas obratno e, i vie sto mislite deka ispod cest za milan e pobeda vo bilo koe fer natprevaruvanje kade sto se srekjavas so United.

Toa igracive naapani 200 pokrivaat trcaat kako ludi nie tuka na forum ke odreduvame prioriteti. Istite tie sto nemame utakmica so evropski klub so takvo renome ne znam kolku godini unazad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Ајде сега е најбитно да се сконцентрираат и да соберат сила за финиш во Серија А.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Abe izvini ti od koga ti stana ispod cest da go dobies Mancester koj ja ima mozebi najgolemata baza na fanovi vo svetot?

Bas obratno e, i vie sto mislite deka e ispod cest za milan e bilo koe fer natprevaruvanje kade sto se srekjavas so United.

Toa igracive naapani 200 pokrivaat trcaat kako ludi nie tuka na forum ke odreduvame prioriteti. Istite tie sto nemame utakmica so evropski klub so takvo renome ne znam kolku godini unazad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не е испод чест. Милан се мачи со повреди и нема сила да игра две натпреварувања. Топ ќе беше да поминевме ама и што испаднавме не е трагично. Нема потреба за драматизирање и паѓање во депресии.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Немам замерки за Пиоли освен едно - зошто не играше Тонали место Меите? Особено после неговата катастрофална реакција?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Немам замерки за Пиоли освен едно - зошто не играше Тонали место Меите? Особено после неговата катастрофална реакција?

Тонали не ни влезе, повреден е, и он и Бенасер не са спремни за игра ама беа на клупа, немат играчи за на клупа од толку повреде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom