Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.101
Поени од реакции
3.558
Кој ви е крив што ги читате. Истите тие кои кај други екипи пишуваат дека се е розево и сите играчи ќе ги купат ова лето. Ние ќе ги изгубиме сите играчи за без пари, немаме за трансфери итн.

Клубот одлучува дали некој треба да игра или не.

Не е лоша понуда ако се работи за подолг договор без клаузула.
Дај му 20 мил провизија и нека не замара до 2026, тоа му е целта да добие.

Не може да не се соработува со Раиола или Мендеш кога веќе секој играч е поседуван од страна на овие двајца.
Не е точно дека сите тимови ги фалат... Само против Јувентус не се пишува, Интер го распнаа по медиуми, ратите за Хакими, кинезите у долгови, ќе ги распродадеме сите...

Е сеа со титула у џеб више не сме им интересни, па на вас се префрлија.
Мизерија од новинарсво.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.466
Поени од реакции
26.500
Донарума е како расипан заб што се лечи те со аналгин, те со ибупрофен во зависност од тоа кога и колку ќе здоболи додека во меѓувреме кариесот си се шири.
Треба елегантно да се извади и после да се мијат заби поредовно.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.114
Поени од реакции
3.923
Гони ги у пичку матер него и Мино да не стапнат веќе никад више во Миланело ќе биде најдоброто нешто за Милан.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
613
Поени од реакции
269
Izgubeno e vojnata so Raiola , samo sto zalno e kakov golman ke mu podarime na Juve .
A i ova pokazuva deka sme skali pod Juve i Inter vo menaxiranje na tim , cabe i Paolo Maldini i Baresi koga go izgubime primatot vo Italija
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.114
Поени од реакции
3.923
Maurizio Sarri is considered a candidate to take over at Milan if Stefano Pioli fails to qualify for the Champions League, claims La Gazzetta dello Sport.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.850
Поени од реакции
2.390
Валери ќе биде судија за со Јуве. Може се опростиме од било каков исход освен пораз.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.814
Да, ако не се изборите за ЛШ судијата и Јуве ви се криви. Топ алиби за коркачки менталитет.
Цела сезона на пенали ја пројдовте ама ок.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.814
Ја нигде не реков дека Јуве сезонава гази, чак што више повеќе Милан заслужува ЛП него ќориве.
Само кажав на нероден петко капа му се крое муабети правите као ако изгубите нема да биде фер. Исто муабети 10год.
Први бевте на табела, не е крив Јуве шо почнавте да се борите за ЛШ и комшикиве ве поминаја.

Добар обид за спин у секој случај.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.466
Поени од реакции
26.500
Наполи во сабота игра незгодна утакмица со Специја која се бори за опстанок. Лацио е на гости кај Фиорентина и на нив нема да им е лесно таму сигурно.
Пристапот на Милан за утакмицата со Јуве многу ќе зависи од овие два меча. Подобро и полесно би одиграле кога би имале помал притисок за победа.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.371
Поени од реакции
3.114
Maignan skoro i dogovoren e 15m transfer.

Neka faka patot dolaruma ke imaat edna dobra plata za igrac so ke pravi razlika na teren.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.597
Поени од реакции
2.317
Maignan skoro i dogovoren e 15m transfer.

Neka faka patot dolaruma ke imaat edna dobra plata za igrac so ke pravi razlika na teren.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Донарума е подобар голман и ќе биде уште подобар, али тие бодови што може да ти донесе, може и било кој друг играч за таа плата. Напаѓач асолен може и поише да ти донесе.

А и вакви куропецачи не ни требаат у тим, исто лигле како Пирло што си отиде за миљон поише у директен ривал а со нас ЛШ освои. На долг рок боље е да ги немаш у тим, сега и да потпише за 2 години иста песна ќе биде така да кој го ебе.

Нека ги пренасочат парите у офанзивни играчи.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
613
Поени од реакции
269
И со 13 играчи да играме , изгубено е мечот со Јуве , не можат под притисок овие играчи , целокупната ситуација со Дона и изгубено место за топ4 го прават своето .Уште по жално што се најавува дека и следна сезона идеме со Пиоли , пред слободни Алегри и Сари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom