Фан Клуб: Славија

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Epa dobor sea nekad i najdobrite mora da go jadat:helou:
A za igracite da ne zboram...
sekoe gostuvanje vo Aracinovo ili Cento rezultirase
so prilicno asalen kjotek
Jebiga takva e ligata samo pari te spasuvaat a ovaa godina gi imame i se nadevam konecno ke vlezeme u vtora liga.
Inace ke ideme li na nekoe gostovanje ovaa sezona?
Slusam i od Aerodrom imalo zainteresirani da doagjaat na utakmici
 
Г

Господ

Гостин
Gostuvanja ke ideme ama da sobereme dobra navijacka grupa ne nekoi torkovci so ke sedat od strana i ke gledaat kako misiri
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
2
Na gostovanje mozeme da ideme u Volkovo na primer,samo ni treba dobra ekipa koja ke naviva i nema da izbega u slucaj da izbivne frka
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Чекајте сега, да расчистиме некои работи. Значи ФК Славија е еден од најстарите клубови во Македонија. Основан е во населба Црниче, а играле во поранешниот фудбалски терен “Милиционер“, кој што после земјотресот бил пренаменет како центар за сместување на преживеаните од земјотресот, а тек потоа тој дел се претворил во група бараки кои тие бараки станале згради и така комунистите го создале сегашното МВР (Министерство за Внатрешни Работи). Така, клубот се преселил во Пржино и до ден денес таму игра ФК Славија.
Инаку, Славија нема стадион, туку фудбалски терен плус еден терен за мал фудбал. Кога има натпревар, граѓаните од тој дел гледаат фудбал седнати на едно брдо кое се наоѓа блиску до теренот и веднаш под Институтот за земјотреси.:helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Чекајте сега, да расчистиме некои работи. Значи ФК Славија е еден од најстарите клубови во Македонија. Основан е во населба Црниче, а играле во поранешниот фудбалски терен “Милиционер“, кој што после земјотресот бил пренаменет како центар за сместување на преживеаните од земјотресот, а тек потоа тој дел се претворил во група бараки кои тие бараки станале згради и така комунистите го создале сегашното МВР (Министерство за Внатрешни Работи). Така, клубот се преселил во Пржино и до ден денес таму игра ФК Славија.
Инаку, Славија нема стадион, туку фудбалски терен плус еден терен за мал фудбал. Кога има натпревар, граѓаните од тој дел гледаат фудбал седнати на едно брдо кое се наоѓа блиску до теренот и веднаш под Институтот за земјотреси.:helou:
Se e tocno samo klubot ne eformiran vo Crnice tuku vo naselba BIRARIJA a prv gazda bil Tasko Berberot
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Se e tocno samo klubot ne eformiran vo Crnice tuku vo naselba BIRARIJA a prv gazda bil Tasko Berberot
Ташко Берберот живеел во Црниче, воедно бил и најстрасниот навивач на ФК Славија за кој имам слушнато. Инаку, неговата берберница се наоѓала карши сегашно Симпо во близина кај што живее Груевски, или во близина на МВР, СДСМ, како сакаш. :)
Што знам, тој дел кај Симпо некои го сметаат за Црниче, некои за Бирарија, искрено и јас не знам кај се границите, а дека Ташко Берберот живеел во Црниче, за тоа сум 100% сигурен.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Не, не, мислам дека си грешка, Ташко Берберот живеел во Црниче, воедно бил и најстрасниот навивач на ФК Славија за кој имам слушнато. Инаку, неговата берберница се наоѓала карши сегашно Симпо во близина кај што живее Груевски, или во близина на МВР, СДСМ, како сакаш. :)
Што знам, тој дел кај Симпо некои го сметаат за Црниче, некои за Бирарија, искрено и јас не знам кај се границите, а дека Ташко Берберот живеел во Црниче, за тоа сум 100% сигурен.
Toj del kaj simpo se vika BIRARIJA pa go opfaka delot do sampionce. Inace berbernicata mu bila kaj segasna "Dalmacija" i ne bil prv gazda tuku kako sto kaza ti najstrastven navivac i del od upravata
 
Г

Господ

Гостин
De be koga bilo toa berbernica ja od koga znam za sebe tamu dedo mi rabotese kako konduradzija od pamtivek
bas ke go prasam od kade i kogo go sobral mestoto ama ako ne se lazam
mislam deka opstinata mu go dala toa mesto poso mu go butnala stariot dukjan so
se naogal ne znam kaj
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
De be koga bilo toa berbernica ja od koga znam za sebe tamu dedo mi rabotese kako konduradzija od pamtivek
bas ke go prasam od kade i kogo go sobral mestoto ama ako ne se lazam
mislam deka opstinata mu go dala toa mesto poso mu go butnala stariot dukjan so
se naogal ne znam kaj
Eve sega tatko mi mi kaza deka ne bilo kaj dalmacija tuku do nea kaj sto e sega toa prodavnicata za avtodelovu
 
Г

Господ

Гостин
Da ne ima potomci toj nekade
da gi rasprasame
kako bilo togas ili moze e uste ziv
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Abe sto se desi so tie nekoi sliki i klipovi so gi snimavme so dracevo
Ako gi imas uste stavi gi
 
Г

Господ

Гостин
aj ke gi staam
a i nekoi sliki so ke mi se najdat od treninzi i takvi raboti
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Sajber zboris za utakmicata so Dracevo koa od 0:3 izvadivme 3:3?
Da za taa koga imavme poddrska i od nekolku aerodromci:vozbud:
Koga selanive nekea da ni pustat i koga ja dadovme najdobrata poddrska ovaa godina i ne bese so Dracevo tuku so SSK od Dracevo. Moja greska :):)
Samo mislam deka ne ja snimivme tepackata tuku samo golot za 1:3 na Dragan i uste nekoja glupost, a klipot koga dzitkavme toaletni hartii mesto konfleti za zal nesakajki go izbrisav. Ziv ke se izedev:):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom