Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

./!

Член од
13 август 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали има некоја информација кога треба да се пријават испитите?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
139
Поени од реакции
19
Nekoj da pomoze sto tocno treba da se napravi so UTP proektnata ? Fala :)
Автоматски споено мислење:

Ako moze i nekoj sto gi ima snimeno auds mrezi neka spodeli :)
 
Последно уредено:
Член од
12 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
3
Здраво колеги, дали некој има база за втор колоквиум по Менаџмент на информациски системи, ако можи да ја испрати.

Фала.
 
Член од
18 јануари 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Моментално сум на смер КН и планирам да се преместам наредната година во ПИТ, дали предметите ДС 1 и 2 ќе се признајат како Дискретна матетематика или ќе треба да ги презапишам. Ако има некој што се преместил да сподели искуство, би била благодарна :)
Автоматски споено мислење:

Моментално сум на смер КН и планирам да се преместам наредната година во ПИТ, дали предметите ДС 1 и 2 ќе се признајат како Дискретна матетематика или ќе треба да ги презапишам. Ако има некој што се преместил да сподели искуство, би била благодарна :)
 
Член од
26 август 2021
Мислења
23
Поени од реакции
10
Дали некој ги има прашањата кои се паднале лани по ВвКН/БиМ на втор колоквиум?
 
Член од
6 октомври 2019
Мислења
36
Поени од реакции
62
Моментално сум на смер КН и планирам да се преместам наредната година во ПИТ, дали предметите ДС 1 и 2 ќе се признајат како Дискретна матетематика или ќе треба да ги презапишам. Ако има некој што се преместил да сподели искуство, би била благодарна :)
Нема да се признаат, се смета дека се посебни и различни предмети и ќе треба да запишеш Дискретна математика ама тие ќе ти останат како положени и ќе ги имаш кредитите. Исто така ќе треба да ги запишеш сите предмети што за ПИТ биле задолжителни во прва година а си ги немала. Немам менувано смер ама така ми имаат кажано колеги што смениле.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Здраво колеги, дали има некој тука што би се нафатил за решавање АОК за испит, или да знаете некој таков?
 
Член од
18 јануари 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Нема да се признаат, се смета дека се посебни и различни предмети и ќе треба да запишеш Дискретна математика ама тие ќе ти останат како положени и ќе ги имаш кредитите. Исто така ќе треба да ги запишеш сите предмети што за ПИТ биле задолжителни во прва година а си ги немала. Немам менувано смер ама така ми имаат кажано колеги што смениле.
Јасно, јас се распрашав и во студентски прашања и ми рекоа дека по нивно искуство ги прифаќале, но сепак фалаа ти многу
 
Член од
25 август 2019
Мислења
206
Поени од реакции
470
Дали некој чува задачи од првиот дел по предметот објектно-ориентирана анализа и дизајн? Што и да ми пратите ми е од корист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom