Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Знам дека по стоти пат е поставено прашањето, ама би сакал ако некој има волја и време да одвои, и да ми препорача конфигурација за гејминг. Буџетот е 45 илјади, некоја илјадарка плус минус нема да бидат проблем.

Дали е подобро со Интел процесор, или со новиве Ryzen. Конфигурацијата да биде од Анхоч, и без монитор. Ви благодарам.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.699
Поени од реакции
6.621
Знам дека по стоти пат е поставено прашањето, ама би сакал ако некој има волја и време да одвои, и да ми препорача конфигурација за гејминг. Буџетот е 45 илјади, некоја илјадарка плус минус нема да бидат проблем.

Дали е подобро со Интел процесор, или со новиве Ryzen. Конфигурацијата да биде од Анхоч, и без монитор. Ви благодарам.
Најискрен совет, да почекаш барем месец дена, да заврши лудилово со онлајн настава и викендов без ддв. Побарувачката е зголемена, цените исто така, а залихите мали. Пример ако отвориш на страната на Анхоч, нема еден факинг Intel процесор. Тоа ти кажува какво лудило е моментално да гледаш компјутерски делови.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.659
Поени од реакции
7.242
Знам дека по стоти пат е поставено прашањето, ама би сакал ако некој има волја и време да одвои, и да ми препорача конфигурација за гејминг. Буџетот е 45 илјади, некоја илјадарка плус минус нема да бидат проблем.

Дали е подобро со Интел процесор, или со новиве Ryzen. Конфигурацијата да биде од Анхоч, и без монитор. Ви благодарам.
У право е @bobipp почекај сега и нема на лагер и цените многу рипнаа плус ќе стигнат понови графички и матични и процесори .
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Бенефинто од чекањето на новите процесори и графички ќе биде шо на постарите би требало да им падне цената.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Знам дека по стоти пат е поставено прашањето, ама би сакал ако некој има волја и време да одвои, и да ми препорача конфигурација за гејминг. Буџетот е 45 илјади, некоја илјадарка плус минус нема да бидат проблем.

Дали е подобро со Интел процесор, или со новиве Ryzen. Конфигурацијата да биде од Анхоч, и без монитор. Ви благодарам.
Ryzen. Не вреди Интел.
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
220
Поени од реакции
67
Препорака од добри слушалки со микрофон од 500-1000 ден.?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.638
Поени од реакции
38.821
Моментално не вреди да се зема ит опрема, многу цениве некако ги дигнале до плафон
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Drustvo edna pomos imam hp laptop 2 gb ram mn e slab i koci mene mi treba samo za office paket i internet prebaruvac da raboti dali e dovolno samo da go nadogradam so 6gb ram ili mora da se menja i procesorot?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom