Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

Член од
13 јули 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
7.011
Прашај во Аитоникс. Тие може и да имаат веќе нови модели Леново.

Sent from my Redmi
Гледам само интел лаптопи од Lenovo имаат во моментов.

Мислам дека нема во цела Македонија AMD 4000 лаптопи, освен во сетек еден гејмерски.

MSI Modern ќе го има со AMD 4000, ова може да биде одличен лаптоп.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
7.011
За порно ти треба најефтин лаптоп.
Сакам од новиве AMD нешто лесно танко и многу моќно, да има излез за два монитори и брз SSD. Плус сакам да се префрлам на Linux.

Сега користам гејмерски лаптоп за работа и често бајги е бучен. Имам само еден излез за монитор.

И плус Интел многу заеба работа со ове пропустиве Спектра и Мелт, па лаптопов ми стана барем 25% поспор.
 
Последно уредено:

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.404
Поени од реакции
3.622
Сакам од новиве AMD нешто лесно танко и многу моќно, да има излез за два монитори и брз SSD. Плус сакам да се префрлам на Linux.

Сега користам гејмерски лаптоп за работа и често бајги е бучен. Имам само еден излез за монитор.

И плус Интел многу заеба работа со ове пропустиве Спектра и Мелт, па лаптопов ми стана барем 25% поспор.
Ја ти Ryzen 5-че. Помоќно од овоа не ти требе. Со 500 GB SSD И 16 GB ram.
За излези за монитори ке си разгледаш спецификации дали има.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.651
Поени од реакции
10.021
Дали се наоѓа некој лоу баџет микрофон што може да брка работа за поткаст кај нас или ќе мора да нарачувам од интернет?

Гo гледав овој од аљи, ама ми е шубе да не ме заглави 2 месеци со шипинг: https://www.aliexpress.com/item/32960900078.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.21026418um2OlT&algo_pvid=87d5f9bd-f5db-4608-96e3-7ca477635041&algo_expid=87d5f9bd-f5db-4608-96e3-7ca477635041-1&btsid=0ab50a5715951985596824631ef480&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
 
На врв Bottom