Уругвај - Германија|Меч за трето место| 10.07.2010 |

Кој ќе го освои третото место?


  • Вкупно гласачи
    19
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Форлан,Снајдер,Милер и Виља имаат по 5 голови,кој ќе биде најдобар стрелец?Инаку стварно херои станаа Уругвај,алал да им е дечките,иако знаев дека имаат потенцијал за разлика од некои тука но дека толку добро првенство ќе изиграат не ми се веруваше.И прошлиот и овој ги изгубија несреќено но како играа со срце,со страст ќе бидат феноменално пречекани.Германија греота ќе беше ако го изгубеше и овој,вака ќе остане добрата слика што ја оставија со минатите игри.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Форлан зверка !!
Цела репрезентација ја понесе на грб,според мене најзаслужен за пласманов до тука на Уругвај...се разбира не треба да се заборави и на Суарез и неговите голмански способности :pos:
Швабиве вечерва имаа малце повеќе среќа у дупето,не играа како претходните утакмици,оправдано,скоро цел состав изменет,мала мотивација и желба за игра,и тоа е тоа,но најважно победија.
Велам имаа среќа највеќе поради пречката на Форлан на крајот на утакмицата,кога ја здрви пречката....
Феноменален играч е Форлан,барем на Светсково беше таков.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Браво за Форлан, одличен гол, одлична сезона...

А за Јоги .!. , како можеше да игра со Аого... и едвај чекам да се исчисти репрезентацијата од Кислинг, Гомез, Троховски, Аого, Бадштубер и други фигури кои не заслужуваат да играат во репрезентацијата...

И што треба Марин да направи и Крос за да поиграат малце...???

Се надевам за наредниот циклус ќе бидат вклучени Мет Хамелс, Ховедес, Гроскројц, Реус...
 
P

PoisonLady

Гостин
Боби[Мкд];3666694 напиша:
Браво за Форлан, одличен гол, одлична сезона...

А за Јоги .!. , како можеше да игра со Аого... и едвај чекам да се исчисти репрезентацијата од Кислинг, Гомез, Троховски, Аого, Бадштубер и други фигури кои не заслужуваат да играат во репрезентацијата...

И што треба Марин да направи и Крос за да поиграат малце...???


Се надевам за наредниот циклус ќе бидат вклучени Мет Хамелс, Ховедес, Гроскројц, Реус...
Хахахах добро е што ти не си селектор.Па Кислинг погледни каков придонес имаше за Леверкузен во минатава сезона.Типот е на место.Троховски исто така заслужува место на селекцијата па мислам дека и Бади.Сепак тој игра во Баерн иако е многу млад. Единствено за Гомез делумно се сложувам со тебе,за се друго -НЕ!!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ не зафркавај сеа,клуб и репрезентација се сосема два различни поими.Кислинг уште треба леб да јаде за да стигне до репрезентација,во Леверкузен им е главен играч,ама репрезентацијата не е Леверкузен.
Гомез не знам зошто воопшто беше земен,зошто ?
Потапа играч од него амииииииин.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Дефинитивно за мене најдобра утакмица на светсково.
Криво ми е што не влезе тоа слободниот на крај на Форлан :(
Швабите среќа у гз,а и Муслера "беше" на висина на задачата,2 гола поклон им ги даде :pos:
Се надевам и утре ќе гледаме слична утакмица ко оваа :)

п.с Не ми се верува,1 месец како брзо пројде .....
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Интересен меч,со доста голови,со доста шанси.Добро одигран и од двете селекции,кој и да земеше 3-то место немаше да биде незаслужено.Форлан исто така се сложувам со вас дека да земе МВП нема да биде ни малку незаслужено.А ако останат вака сите со по 5 гола мислам дека на сите тие играчи кои постигнале по 5 гола им се врачува награда за најдобар стрелец.
Инаку дресовиве гостински на Германија многу ми се допаѓаат,би сакал да си купам еден ваков дрес...



:tv:


 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88


:tv::tv:

со среќа нека им е утешното трето место.... им пожелувам за четири години и по трет пут да го задржат.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Зошто Клосе не играше? Му фалеше само уште еден гол да го израмни рекордот на Роналдо за најмногу голови на светските првенства.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
I

IBIZA SOUND

Гостин
koj zver e forlan,bravo za nego prav vodic mu e na urugvaj
kolku mi e krivo za preckata vo poslednta minuta sto ja plesna,go zasluzija i urugvaj tretoto mesto no toa e toa malku mu falese srekja samo
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Зошто Клосе не играше? Му фалеше само уште еден гол да го израмни рекордот на Роналдо за најмногу голови на светските првенства.
Како што кажаа имал пвреда на грбот...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Многу добро играа Уругвајците и заслужија победа!
Многу сум разочаран од исходот.
Посебно по киксот на Муслера за погодокот број 3 као што паметам за Германија иии по пречката на Форлан.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Утешна бронза. Очекував полесно да биде, ама неколку грешки и пуштања на средината, Форлан и екипата напред ги казнија. Мислам дека вадењето со НЕискуството не држи т.е. ова Првенство можеа да го крунисаат со 4та титула, но тоа е .. На наредното ЕП и СП биче боље. А сега let's cheer за одбранетото 3. место !! :aplauz:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Супер утакмица....според моите очекувања....супер настап на ова СП на двете репрезентации.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom