Уругвај-Гана 1/4 финале 2 јули

Кој е вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    44
  • Гласањето е завршено на .

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Наредното Гана до 1/2 иде XD
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
штета, баш ми беше криво ама тоа е:toe:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
interesen mec od pocetok do kraj,iako ni na kraj pamet ne pomisliv deka ovoj mec ke bide takov
samo mi e krivo poslednite 15 min sho ne gi dogledav oti ocigledno e deka togas bilo najinteresnoto :)
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Не гледам никаков срам за Урувај во случајов...имаше црвен картон и пенал за потегот на Суарез...никој не му е крив на Гијан што немаше ментална цврстина да го погоди пеналот.
Ни ти не знаеш што збориш.
Ја удри Суарез со рака?Ја удри.Доби црвен картон...плус пенал.Сега кој е крив што промаши нигеров глуп ?
До промашениот пенал бев за Гана,на пенали за Уругвај :tv:
Што ви е бе ? Педерски било?
Ја удри со рака доби казна, црвен + пенал за Гана. Имаа шанса? Имаа! Ја искористија? Не!
После промашија уште 2 пенали. МУСЛЕРА ЅВЕРОТИЊА !!!
Сосема заслужено за Уругвај, БРАВО ЗА СУАРЕЗ!!

Ако Суарез не играше со рака , Гана ќе влезеше во полу-финале. Црвениот за Суарез во 120 минута ништо не мења. Ама црвениот и пеналот воопшто не требаше да ги има. Суарез кога виде дека неможе со глава играше со рака. Со тоа ја спаси својата репрезентација од сигурен пораз. После доби црвен , кој како што кажав не мења ништо , и имаше пенал за Гана. Пеналот е еден чекор назад во оваа ситуација. Топката влагаше во гол и никој регуларно неможеше да ја спречи. А сега треба повторно да шутира , и притоа може топката да не биде упатена во рамките на голот како претходно , и има кој да ја спречи ( голманот ). Значи , пеналот може да се промаши , а при играта со рака топката неможеше да се спречи ( со исклучок на вакви педерски ситуации ). Значи Гана е поразена на најпедерскиот начин што досега сум го видел.


abe vie i dvajcata ne ste dobro izgleda pa ja gledavte li cela utakmica ili samo poslednite 5 min pa da kazete deka pederski vaka taka urugvaj trebase da pomine use vo 90 min ama toa ti e gi utnaa sansite sega so sila zborite prvo gana korna nemaa izvedeno prvo poluvreme dodeka urugvaj imase 6-7 celo vreme bea podobri taka da moze samo da serete a na urugvaj neka im e so sreka pa u finale da igraat
Го гледав цел натпревар и по 90 минути резултатот беше 1-1. Негледам како Уругвај требало да помине.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Мака ми е што сум испуштил ваква драма .. ако може некој нека постира хајлајт :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Ако Суарез не играше со рака , Гана ќе влезеше во полу-финале. Црвениот за Суарез во 120 минута ништо не мења. Ама црвениот и пеналот воопшто не требаше да ги има. Суарез кога виде дека неможе со глава играше со рака. Со тоа ја спаси својата репрезентација од сигурен пораз. После доби црвен , кој како што кажав не мења ништо , и имаше пенал за Гана. Пеналот е еден чекор назад во оваа ситуација. Топката влагаше во гол и никој регуларно неможеше да ја спречи. А сега треба повторно да шутира , и притоа може топката да не биде упатена во рамките на голот како претходно , и има кој да ја спречи ( голманот ). Значи , пеналот може да се промаши , а при играта со рака топката неможеше да се спречи ( со исклучок на вакви педерски ситуации ). Значи Гана е поразена на најпедерскиот начин што досега сум го видел.




Го гледав цел натпревар и по 90 минути резултатот беше 1-1. Негледам како Уругвај требало да помине.
Абе за тоа што Суарез ја фати топката со рака беше санкциониран со црвен картон и фино лепо беше покажано на белата точка т.е 11 метри, што е педерско во таа ситуација. Е сеа што играчот на Гана го промаши пеналот тоа е веќе друго.
Дај со вакви коментари не се бламирај.
 
Н

'Никола'

Гостин
Пу бе, ради едно излегување каков крај сум пропуштил.:)
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Ако Суарез не играше со рака , Гана ќе влезеше во полу-финале. Црвениот за Суарез во 120 минута ништо не мења. Ама црвениот и пеналот воопшто не требаше да ги има. Суарез кога виде дека неможе со глава играше со рака. Со тоа ја спаси својата репрезентација од сигурен пораз. После доби црвен , кој како што кажав не мења ништо , и имаше пенал за Гана. Пеналот е еден чекор назад во оваа ситуација. Топката влагаше во гол и никој регуларно неможеше да ја спречи. А сега треба повторно да шутира , и притоа може топката да не биде упатена во рамките на голот како претходно , и има кој да ја спречи ( голманот ). Значи , пеналот може да се промаши , а при играта со рака топката неможеше да се спречи ( со исклучок на вакви педерски ситуации ). Значи Гана е поразена на најпедерскиот начин што досега сум го видел.




Го гледав цел натпревар и по 90 минути резултатот беше 1-1. Негледам како Уругвај требало да помине.
Не беше Гана педерски поразена, туку Уругвај и Суарез му покажаа на цел свет како се игра со срце за татковината!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.565
Суарез ѕвер! Јака завршница на мечов стварно.. Да се надеваме и утре на интересни 2 утакмици.. Честитки за Уругвај, мило ми е што се пласираа во завршницата..
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Не беше Гана педерски поразена, туку Уругвај и Суарез му покажаа на цел свет како се игра со срце за татковината!
Да му покажаа на светот како се игра фудбал со рака, одбојка или ракомет!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Не ги разбирам тие што велат дека Гана изгубиле "педерски". Да беше нашата репрезентација сите ќе велеа..ауу херој...а вака ракомт било. Па што, си доби казна, шутираа пенал. Да бев и јас, исто ќе постапев. Во тие моменти не се бираат средства. Човекот се жртвуваше себе си, само да му даде шанса на Уругвај и тоа му се исплати, инаку ќе испаднеа. Храбрите ги следи среќата.
Честито за Уругвај.
Гана повеќе среќа следниот пат.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Браво за Гана и за Уругвај,одлична утакмица гледавме...Со среќа на Уругвај у полуфинале!



Кој ја пропушти до крај утакмицата нека си пушти Мтв1 има снимка сега..^^
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.126
Јас мислам дека ситуација во која играч на гол линија игра намерно со рака, голот треба да биде признаен а играчот исклучен. Уа за Уругвај, ептен на педерски начин победија !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom