Турнири/Гејминг

Член од
6 март 2020
Мислења
2
Поени од реакции
7
Здраво. Мислам дека е дозволено ваква тема, во случај да не е тогаш отстранете ја.

Незнам колку од вас следете турнири, ама се организираат и во Македонија. MeSF (официјалната eSport федерација во Мк) исто така често хостира вакви турнири, од кои истите се продираат и на интер-национална сцена.

Доколку сте заинтересирани, можи сите новости да ги следите на: https://discord.gg/PDJF6ZB (во секцијата TOURNAMENTS).
- Сите информации (вклучувајки линкови, време и сл.) ќе бидат објавувани таму.

Дискордот е за секакви намени, така да можи да најдете многу повеќе.
 
Последно уредено:
На врв Bottom