Туристички информации

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Дали ми треба пасош за црна гора или може со лична карта?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Кој има патувано со воз релација Белград - Москва (преку Украина) ? Треба да патувам до Украина незнам какви услови има со оглед дека патувањето е 30 саати? :)
 
M

macgowan

Гостин
Ryanair лета од Солун до Крит(Chania) за 70-80 евра вкупно повратна карта во јуни и јули како што видов. Интересна варијанта за посета на најубавиот грчки остров.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ми треба огромна помош.
Со сопругот зедовме одмор од 21ви јуни. Планираме да идеме до Неи Пори на десетина дена.
Проблем е што немаме закажано во агенција, а тешко и да закажеме бидејќи времето ни е точно определено, немаме можност за промени ден-два.
Прашањето ми е дали знаете како би можеле да стигнеме до Неи Пори? Кола не доаѓа предвид. Дали има агенции што организираат само превоз до таму, и тоа точно во тој термин? Колку би не коштало со такси? Автобус има до таму, или до Солун, како ќе биде најпогодно?

Гледам тука: http://www.sas.com.mk/Schedule.aspx?cid=1055&l=34&ft=from&state=Грција$&city=СОЛУН&date=21.06.2013

има автобус до Солун. После тоа колку би не коштало автобус/такси од Солун до Неи Пори?
 

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
340
За апартманите што се нудат во Охрид, ако имате искуства кажете дали се добри како што ги опишуваат во огласите..
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
За апартманите што се нудат во Охрид, ако имате искуства кажете дали се добри како што ги опишуваат во огласите..
Од искуство ти кажувам едно 70% од тоа што го покажуваат по интернет не е такво како што го кажуваат така да најдобро на лице место да си одиш ќе си најдеш таму смештај СИГУРНО
 

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
340
Од искуство ти кажувам едно 70% од тоа што го покажуваат по интернет не е такво како што го кажуваат така да најдобро на лице место да си одиш ќе си најдеш таму смештај СИГУРНО

Оки, фала. Јас планирав да резервирам за следниот викенд и тие апартманите ми се видоа супер, оние што се по 1 500 денари од ноќ во центарот, но можеби е најдобро да одам да си видам..

А, бај д веј, и хотелот Сончева порта ми се чини дека е прифатлив и пристоен, некое искуство??
 
Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
Ми треба совет за тоа во кои земји може да се оди само со лична карта, без пасош, и каква е процедурата за деца, дали мораат да имаат пасош.
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
има некој да каже некој збор за агенцијата феникс?
( http://feniks.com.mk )
странава везе им нема :confused: никаква информација за контакт или локација нема :mad:.
мене сумлива ми е работава....
патувал некој со нив или ако не, дали барем чул нешто за нив? познати ви се?
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Здрaвo Знaе некoј дaли грциве имaaт oгрaничувaњa кoлку требa дa ти биде стaрa кoлaтa?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Ме интересира дали некој имал искуство да патува во друга земја и да следи натпревар/и на светско или европско првенство во фудбал. Имаше СП во Германија 2006, ЕП во Швајцарија и Австрија 2008, ЕП во Полска и Украина 2012. В година има ЕП во Франција, па ме интересира како е со набавување карти, лесно, тешко, лотарија да не има итн? И дали се сеќавате тие години дали имало пакет понуди од наши агенции за патување во одредена земја и следење натпревар секако со по 2-3 дена пред и после тоа, како мала екскурзија.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
дали имало пакет понуди од наши агенции за патување во одредена земја и следење натпревар за ЕП или СП секако со по 2-3 дена пред и после тоа, како мала екскурзија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom