Трговците со деца од ЦСР!

ДАЛИ СМЕТАТЕ ДЕКА ВО ЦЕНТРИТЕ ЗА СОЦИЈАЛНА РАБОТА СЕ РАБОТИ ЗАКОНСКИ И СТРУЧНО?

 • ДА

  Гласови: 1 3,0%
 • НЕ

  Гласови: 24 72,7%
 • НЕ ЗНАМ

  Гласови: 8 24,2%

 • Вкупно гласачи
  33
Член од
5 март 2018
Мислења
15.371
Поени од реакции
16.985
Мое мислење е дека требало да приложи докази кај некој кој ќе ги сподели јавно без да и се дознае идентитетот на таа/тој
Живееме во таква средина шо таквите лешинари, директори на функција имаат пари а со тоа и некаква си моќ и секогаш има до нив послушници кои ќе му ги бркаат и чистат валканите работи.
Божиновски е чист пример за тоа, го претепаа послушниците на колбасо и ене го дури и тужба ќе јади наместо да одговара некој за делото
Вака само ќе си ја загрози безбедноста нејзина а и на блиските, кој истерал правда во оваа држава ?
Хоуп само ви ја кажва суровата вистина во оваа вукојебина.
Не знам какви докази има ама овој пост беше постиран од членот и кај Божиновски, а тој ако располага со докази одма споделува на ФБ.

Пак ќе речам грешен потег шо од револтираност и избрзаност си го има откриено идентитетот.
Одговараше некој досега кај нас за нешто ? За беса транс, ковид центарот, во Битолската болница за Јана ?
Еден куп работи не разрешени и тоа со човечки изгубени животи
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Не знам зошто не можете да разберете дека нема доказ што може да смени нешто, освен вас да ви го уништи животот. Како прво, посвојување на деца не оди преку ЦСР, никој од таму не одлучува кое дете од кој дом или новороденче каде да одело на посвојување, освен проблеми со старателство над деца кои си имаат родители. Членката беше револтирана што добила отказ и само сакаше да се одмазди, избрза, пиша во афект и толку, се сети потоа ваљда дека не држи вода. И јас пробав да ја оттргнам од тоа во таа состојба да не направи глупости.

За такви озбилни работи како препродавање на деца и на нив рамни злосторства работат фантоми што никој не ги познава. Надлежен на хартија за тоа нема. И доказ против некој што не постои не може да поседува и нека се смири, нека и легне ситуацијата и нека си бара работа.

На крај краева цела зима еден бездомник на - 20 ја помина пред еден центар, па ништо. Луѓето му даваа храна, кебиња, палта, а тој под прозор на ЦСР живееше, го прескокнуваа вработените да влезат на работа. Џабе е се во оваа држава, а највеќе е џабе само поради народот. Кај нас секое чудо е за три дена, поддршка и борби водиме само на тастатура, 1 милион луѓе ќе те поддржуваат, а на протест или било што надвор од дома да треба да се дејствува ќе дојдат само 5 души и толку. Ние како народ сме мизерија голема. И пак ќе речам нема семејство во државава што не е изгорено посебно од оваа институција и зар немало некој да каже, да се бори, да бара правда? Ехееее колку ги имало. Нив многу, а одговорност од другата страна? Ни еднаш.

Ме боли мене такво за партии и власт јас ви кажувам само дека е ЏАБЕ. Џабе нерви искинати, џабе потрошено време, џабе фрлени пари и џабе белег за цел живот. Џ А Б Е.
 
Член од
11 декември 2023
Мислења
27
Поени од реакции
99
@VIKICA33 обрати се до Левица сигурно ке ти излезат во пресрет на објавувањето, батали ги што те мафтаат демек ништо нема да постигнеш, крај на краиштата нека ги јаде црвот нека не спијат мирно, посекако Бог ке им пресуди само се надевам на нив а не на најмилото
Веќе се обратив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom