Тоа сум јас [фотографии од вашето детство]

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.299
Поени од реакции
28.949
Сите имаме интересни фотографии уште од најраното детство кои ни дремат во фиоките, но иако е 2010-та година, повеќето од нас сеуште ги немаат префрлено во дигитален формат. Или поради тоа што немаме соодветна опрема (скенер), или затоа што сеуште не ни текнално да го сториме тоа.

Темава е наменета за сите среќниците кои имаат фотографии од детството и сакаат да ги споделат со останатите. Ајде, да видиме какви сме биле како копиљаци и да се насмееме... :)

Интересно би било и под секоја фотографија да ставиме краток опис (приказна) за настанот, затоа што порано не се „штракаше“ во секоја прилика, на секое идење во WC во дискотека и на секоја промена на гримаса само за да се наполни Facebook профилот :)

Ајде, кој е прв?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.848
Поени од реакции
7.500
Picture.jpg

Охрид изгледа е, не знам или Претор или Асамати едно од трите.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.612
Поени од реакции
9.109

Слика со Дедо Мраз на новогодишна приредба во градинка :)
п.с.И после Дедо Мраз не постоел :pos:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
359
На крштевка :pos2::pos2:
DSC02098.jpg
Кога ме соблекле не сум ни зуцнал но кога попот почнал да полива вода по мене кога сум рикнал на цел глас после 10 мин. ме смирувале и кога сум се смирил повторно сум го видел попот и пак сум се расплачал :pop:
 

Вокерка

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.277
Поени од реакции
4.741
Тука имам помалку од 5 месеци и оваа ми е најомилената слика.

Бебенце.jpg

На оваа почнувам да одам асално. :)

Мало Вокерче.jpg

А на оваа имам 5 или 6 годинки, се сеќавам само на моментот кога одевме да ме сликаат дека газев по плочките на тротоарот стапнувајќи на секоја и внимавајќи да не стапнам на линијата (веројатно повеќето сте го правеле ова како мали, па ме сфативте :)) И ништо друго не паметам.

Малото.jpg
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
809
Година дена, мислам точно дека на роденденот сум сликан.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
359
А на оваа имам 5 или 6 годинки, се сеќавам само на моментот кога одевме да ме сликаат дека газев по плочките на тротоарот стапнувајќи на секоја и внимавајќи да не стапнам на линијата (веројатно повеќето сте го правеле ова како мали, па ме сфативте :)) И ништо друго не паметам.
Хахаха и јас и гледав да не ги назгазнам линиите од тротоарот или коцкастите блокови :pos2: тоа ми беше најтешката навика да ја одвикнам, се до 5то одделение го правев :wink:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.669

Тука сум била на крштевката на брачед ми

Моите тенисерски способности уште мали нозе ги покажував :pos:, ваљда на сликава имам три години
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.743
Поени од реакции
7.452
n673652845_1931414_2947.jpg
Овде имам некои 2-3 години, на одмор во кампот Ливадиште во Струга, радоста се должи на еден од оние балоните со хелиум (до ден денес им се радувам :kesa:).
9122_153717752845_673652845_3569553_2487314_n.jpg
А, оваа слика е чист пример за здраво растење на деца. Ж'та и чипс :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.299
Поени од реакции
28.949
На лулашка во село кај баба ми и дедо ми :)На првоаприлски маскенбал во школо, незнам кое одделение (од десна страна) :)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.357
Поени од реакции
2.287


Јас(лево) и другар на 5 години.(H)
 
G

GoddessOfRock

Гостин
img009.jpg


Тука сум некаде на одмор. Немам поим каде, ама како што може да приметете на сликата сум МНОГУ вредно дете што помага на родителите!
img007.jpg

Нели имам фенси цвик? НЕЛИ НЕЛИ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Си кулирам на третиот купен (и подоцна дупнат) душек на тогашниот одмор. Мислам дека сликава е пред 10 години, на 10 години. :)

 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
65


на ништо од ова не се сејчавам, прилично мал сум бил
 
На врв Bottom