Тестови за бременост

Член од
15 април 2013
Мислења
1.025
Поени од реакции
795
Ај по 10ти пат. Не си трудна. Ако сакаш побрзо да ти дојде, напиј се многу витамин ц и стај топло на стомакот. Сега ти касни само од стрес и ништо друго. Сакаш у опклада?:D
Детево ти го украде никот :tapp:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.245
Поени од реакции
36.121
Aко после секој секс доаѓа на темава да паничи и да купува по два теста.....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.708
Поени од реакции
5.739
Нем проблем:smir:
Инаку за другарка ми, се женеше пред 2 недели,правеше свадба во ресторант,но не во црква,во црква после велигден зашто до велигден не венчале.Инаку девојчето е помало и од мене али ај...бидна,нека и е со среќа.А на абортус не ни помислуваше,дури муабетот и беше ако не се жени со дечко и да си го чува сама.
мислиш мажи :D[DOUBLEPOST=1427894329][/DOUBLEPOST]
fala mng za odgovorot,ako nekogas se najdite vo vakva situacija ke znaete kako mie i zoshto panicham pokraj toa sjto vidov negativen rezultat.prvo panicam shto najdovro bilo da se pravi na utrinska mokracha,a vtoro zosjto posledniot odnos so deckomi ni bese pred 10 dena a ne dve nedeli kako sto mislev :s,a najdobro se pokazhuvalo za dve nedeli 12-14 dena.sepak blagodaram :)
a zasto kondom ne koristis?
 
Член од
23 мај 2015
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво, да прашам имав секусуални односи за време на овулација без заштита. Секогаш имам редовна менструација и последната ми беше два дена порано но со кафеава боја и ми траеше два дена. Имам вртоглавици, замор, поспаност, отечени и премногу чувсвителни гради и гадливост од храна а цел живот сум спортист и секојдневно активна. Правев тест за бременост излезе негативен од овулацијата до сега има поминато 28 дена. Дали постои веројатност тестот да не е точен или пак се работи за нешто друго?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.245
Поени од реакции
36.121
Здраво, да прашам имав секусуални односи за време на овулација без заштита. Секогаш имам редовна менструација и последната ми беше два дена порано но со кафеава боја и ми траеше два дена. Имам вртоглавици, замор, поспаност, отечени и премногу чувсвителни гради и гадливост од храна а цел живот сум спортист и секојдневно активна. Правев тест за бременост излезе негативен од овулацијата до сега има поминато 28 дена. Дали постои веројатност тестот да не е точен или пак се работи за нешто друго?
Се работи за нешто друго.
 
Член од
14 септември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Да прашам нешто .. јас со мојот дечко пред 20тина дена го имав првото сексуално искуство досега нема свршено во мене еден ден имавме со заштита и сврши надвор од мене и после тоа тој сакаше пак без кондом се изми и беше во вц и не сврше во мене но требаше да ми дојде на 9-10 ти а ми касни веќе неколку дена .. читав нешто на интернет дека од ко ќе го имаме првиот секс нешто се менвало можело да ни касни ..
е сега кажете ми вие дали да се плашам пошто не сум искусна и мие страв
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
8
Поени од реакции
0
Вака значи менструација ми заврши на 26 јануари со дечко ми имавме односи на 12,13,и 14 февруари два пати во денот внатре ми сврши колку време ќе треба да чекам за да проверам дали сум бремена едвај Чекам Да Проверам Дали Сум Бремена Да Го Изненадам Мојот Сакан Ви Благодарам Однапред
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
8
Поени од реакции
0
Me interesira dali ima veza ako dobijam mesecen ciklus toa znaci deka ne sum bremena ili da pocekam uste 3 dena da napravam test? VI blagdaram odnapred
 
Т

Триптико

Гостин
Да прашам нешто .. јас со мојот дечко пред 20тина дена го имав првото сексуално искуство досега нема свршено во мене еден ден имавме со заштита и сврши надвор од мене и после тоа тој сакаше пак без кондом се изми и беше во вц и не сврше во мене но требаше да ми дојде на 9-10 ти а ми касни веќе неколку дена .. читав нешто на интернет дека од ко ќе го имаме првиот секс нешто се менвало можело да ни касни ..
е сега кажете ми вие дали да се плашам пошто не сум искусна и мие страв
Вака да не "мериш" бременост

123.jpg
 
На врв Bottom