Тестови за бременост

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од KaPsa, 4 април 2008.

 1. Miss Paranoia

  Miss Paranoia Модератор

  Член од:
  15 август 2009
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  4.335
  :bravobe:
   
 2. moni_moja

  moni_moja

  Член од:
  15 април 2013
  Мислења:
  1.025
  Допаѓања:
  795
  Детево ти го украде никот :tapp:
   
  На Miss Paranoia му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Miss Paranoia

  Miss Paranoia Модератор

  Член од:
  15 август 2009
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  4.335
  И јас си го заслужувам, не дека не, ама после се' што прочитав мислам дека треба да и го отстапам:pos:
   
  На Jolene му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Aко после секој секс доаѓа на темава да паничи и да купува по два теста.....
   
 5. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  10.023
  Допаѓања:
  5.100
  мислиш мажи :D
  --- Споено дупло мислење, 1 април 2015 ---
  a zasto kondom ne koristis?
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lejdibi

  lejdibi

  Член од:
  23 мај 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Здраво, да прашам имав секусуални односи за време на овулација без заштита. Секогаш имам редовна менструација и последната ми беше два дена порано но со кафеава боја и ми траеше два дена. Имам вртоглавици, замор, поспаност, отечени и премногу чувсвителни гради и гадливост од храна а цел живот сум спортист и секојдневно активна. Правев тест за бременост излезе негативен од овулацијата до сега има поминато 28 дена. Дали постои веројатност тестот да не е точен или пак се работи за нешто друго?
   
  На ЖОЗЕФИНА му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Се работи за нешто друго.
   
 8. smailing

  smailing

  Член од:
  14 септември 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Да прашам нешто .. јас со мојот дечко пред 20тина дена го имав првото сексуално искуство досега нема свршено во мене еден ден имавме со заштита и сврши надвор од мене и после тоа тој сакаше пак без кондом се изми и беше во вц и не сврше во мене но требаше да ми дојде на 9-10 ти а ми касни веќе неколку дена .. читав нешто на интернет дека од ко ќе го имаме првиот секс нешто се менвало можело да ни касни ..
  е сега кажете ми вие дали да се плашам пошто не сум искусна и мие страв
   
 9. Daria24

  Daria24

  Член од:
  20 февруари 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Вака значи менструација ми заврши на 26 јануари со дечко ми имавме односи на 12,13,и 14 февруари два пати во денот внатре ми сврши колку време ќе треба да чекам за да проверам дали сум бремена едвај Чекам Да Проверам Дали Сум Бремена Да Го Изненадам Мојот Сакан Ви Благодарам Однапред
   
 10. Daria24

  Daria24

  Член од:
  20 февруари 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Me interesira dali ima veza ako dobijam mesecen ciklus toa znaci deka ne sum bremena ili da pocekam uste 3 dena da napravam test? VI blagdaram odnapred
   
 11. Триптико

  Триптико Гостин

  Вака да не "мериш" бременост

  123.jpg
   
 12. ЖОЗЕФИНА

  ЖОЗЕФИНА

  Член од:
  25 јули 2017
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  18
  Дали сеуште важи?
   

Сподели преку: