Тестови за бременост

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од KaPsa, 4 април 2008.

 1. Memento Mori

  Memento Mori Yeah science, bitch!

  Член од:
  24 август 2009
  Мислења:
  1.122
  Допаѓања:
  1.561
  Дека кај 9 го праев...
  Убаво си пишува на тестот у 15 до 5 смее да се праи само :D
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 2. madona

  madona

  Член од:
  2 ноември 2014
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  3
  znaci mng mi rekle so prva mokracha najtocno e,zato mislev deka jas ne go pravev so prva mokraca.aman vejce da nemoze covek ni da prasa ni da kazi neshto !!! ako nemate sovet ne komentirajtemi na postojte,sigurno ako znam nema da prasam bog da cuva!
   
 3. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.579
  Допаѓања:
  10.941
  Утре повтори си го за да си бидеш сигурна и кулирај после.
  Нели сега имавте колоквиумска, од тоа што си се нервирала ти касни можда. :D
  Па и два дена каснење, не значи дека мора на 28-9 ден да ти дојде секој месец ко порачано. Јас иам доста редовна, но знае некогаш да се мрдне 2-3 дена. Последниов месец бев болна, на антибиотици и разни други апчиња, па цела недела ми доцнеше.
  Значи, кулирај ...
   
 4. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  4.673
  Допаѓања:
  8.605
  Ne gi slushaj ovie te bunat, samo so soda mij se posigurna kontracepcija zdravje.
   
  На Peja989, Ilumious и Memento Mori им се допаѓа ова.
 5. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Имам слушнато дека тие Sure Check не даваат точни резултати. :P
  И не учи организациско додека не добиеш резултати. Од кај знаеш може ќе бидеш мајка, па ќе треба да го баталиш факултетот. :unsure:
   
 6. madona

  madona

  Член од:
  2 ноември 2014
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  3
  netresi gluposti ne si interesna od kaj.znajs ti dali organozacicko imav izboren ili ne,i bas tuka me sluzese ta srejka da polozam se prvi kolokviumi kakva srejka ej :D za razlika od prv shto padnav dva,i ne e nishto interesno voopshto interesno,sekoj si ima maka i si prashuva ako znajs sovet ili mislenje spodeli ako ne ne.covek da se pokae shto ke pishe
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Па еве ти мислење. Мене тие sure check десет пати ми покажаа негативен и идам на преглед кај овој гинекологот од форумот и вика бебе ќе имаш. :confused: Пробај со сите видови на тестови по два пати, насабајле и навечер.
   
  На Кеплер, Dr. Wish и Луси_Лу им се допаѓа ова.
 8. madona

  madona

  Член од:
  2 ноември 2014
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  3
  mnogu si interesna :) premmogu
   
 9. Miss Paranoia

  Miss Paranoia Модератор

  Член од:
  15 август 2009
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  4.335
  Ај по 10ти пат. Не си трудна. Ако сакаш побрзо да ти дојде, напиј се многу витамин ц и стај топло на стомакот. Сега ти касни само од стрес и ништо друго. Сакаш у опклада?:D
   
 10. madona

  madona

  Член од:
  2 ноември 2014
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  3
  fala mng za odgovorot,ako nekogas se najdite vo vakva situacija ke znaete kako mie i zoshto panicham pokraj toa sjto vidov negativen rezultat.prvo panicam shto najdovro bilo da se pravi na utrinska mokracha,a vtoro zosjto posledniot odnos so deckomi ni bese pred 10 dena a ne dve nedeli kako sto mislev :s,a najdobro se pokazhuvalo za dve nedeli 12-14 dena.sepak blagodaram :)
   
 11. Miss Paranoia

  Miss Paranoia Модератор

  Член од:
  15 август 2009
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  4.335
  Аааа, пред 10 дена? тоа е баш у плодните денови...Хм што знам, најдобро да си појдеш на лекар да ти направат исптување од крв.
   
 12. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Ништо, наскоро те чекаме во некоја од темите во овој подфорум.
   
 13. madona

  madona

  Член од:
  2 ноември 2014
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  3
  pa ne bi rekla.deka e plodni imavme na 18-19 odnosi a na 24-25 trebase da mi dojdi.negde procitav deka najtocno testot dava rezz 12-14 den od odnosot,a ako trebalo da ti dojdi mens i prviot den od docnenjetoa kajmene dali vejke kasni :D
   
 14. Miss Paranoia

  Miss Paranoia Модератор

  Член од:
  15 август 2009
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  4.335
  Гледаш дека не е тешко да расудуваш разумно?:D
   
 15. madona

  madona

  Член од:
  2 ноември 2014
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  3
  zaklucok ne sum bremena,tocen e rez nema potreba dve nedeli dacekam poshto mi docno vejke mene :jeeee:
   
  На moni_moja му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: