Тестови за бременост

Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
daj ne zenska stvarno sum vo panika :s da ne ste mi vo kozhava momentalno samo cekam da dojde a pojma nema:facepalm:
Чуј, не си дете, 21 година не се малце. Сосема доволно да отидеш у аптека по тест. Аман стотина денари е. Кога ќе видиш дека е негативен и ќе се опуштиш ќе ти дојде одма.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
uff deckomi sega treba da mi donese hahaha nego go prativ,dva eden.za vecerva eden za utre sabaalje[DOUBLEPOST=1427483084][/DOUBLEPOST]ke si gi skratam makite,sega razgovarav so dr mi koja ostana bremena i mi kaza deka imala kandida i cesto mokrenje vo prvite meseci od bremenosta.sjto jas imav kandida pred edna nedela i cesto mokram ,uste povejkeme zaplasi :(
 
I

[In]kognito

Гостин
uff deckomi sega treba da mi donese hahaha nego go prativ,dva eden.za vecerva eden za utre sabaalje[DOUBLEPOST=1427483084][/DOUBLEPOST]ke si gi skratam makite,sega razgovarav so dr mi koja ostana bremena i mi kaza deka imala kandida i cesto mokrenje vo prvite meseci od bremenosta.sjto jas imav kandida pred edna nedela i cesto mokram ,uste povejkeme zaplasi :(
Лелееее доста во сѐ се наоѓаш. Не збори со 100 луѓе чекај го тестот и батали нет и искуства на другарките.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
uff deckomi sega treba da mi donese hahaha nego go prativ,dva eden.za vecerva eden za utre sabaalje[DOUBLEPOST=1427483084][/DOUBLEPOST]ke si gi skratam makite,sega razgovarav so dr mi koja ostana bremena i mi kaza deka imala kandida i cesto mokrenje vo prvite meseci od bremenosta.sjto jas imav kandida pred edna nedela i cesto mokram ,uste povejkeme zaplasi :(
Teст за бременост се прави одсабајле со прва мокрача тогаш хормонот HCG (хормонот започнува да се произведува од плацентата во случај на бременост и придонесува за појавата на некои од првите симптоми на бременоста, како чувствителност на градите и гадење) e најконцентриран.
Инаку да те информирам дека во доста случаи има лажно негативен/позитивен тест за бременост :pipi:[DOUBLEPOST=1427485356][/DOUBLEPOST]
vo ret fala,a ima nekoi sansi somislis ti kako povozrasna poshto nejkam da sum :s[DOUBLEPOST=1427479917][/DOUBLEPOST]
da ne.ne me svati,dve nedeli pomina od ko imav odnosima dva dena samo mi docni deneska e 31 den,od posledna mens a obicno iam 28-29 den.. i redovna.nzmsega shto mozida e pricina shto docni stv sum zasekirana bidejki sekogas mie redovna,mozi e od toa shto postojano sum pod stres deka sum bremena :( a i imambolki vo gradite kako da mi idi eve vejke tri dena a pojma nema od idenje :(
Moже и не ти касни, си забораила дека февруари има 28 дена? :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.486
Доста и е тестот али она е западната во таков транс што и да и испаднат дваес теста негативни пак ќе крева параноја дека е трудна
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не и кажувајте дека тестот може да е лажно негативен, ќе го прати дечко и да ги купи сите тестови од аптеката. :D
Направи си beta HCG тест на крв и аман веќе.
 
I

[In]kognito

Гостин
Го снема девојчево... :confused:
@Ilumious половичен гинеколог ја тераш во сред ноќ да проверува а требало наутро, ќе ти стегне некоја тужба ако излезе грешка на тестов :LOL:
Ајде не се шалам, мака си има... Пиши дали е сѐ во ред. (y)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
devojki aj ve molam za pomosh.se izvinuvam ako ne sepridrzuvam do temava.so deckomi vejke dve godini imame nezashtiten odnos,svrsuvanje nadvor.menstruacijata sekogas mi idi na 28-29 den,no sega mi kasni 2 dena,shto nikogas ne miseslucilo.moram da priznam pod stees sum 10 tina dena,mozebi od toa kasni :s ali idosea sum se nervirala pa idelo navreme :D sega ima simptomi cesto mokrenje so moze da e znak na bremenost :( a moze i infekcija bidejki imav pred nedela dena cesanje i obilno belo pranje so licese na kandida.. mozebi od toa kasni,ima bolki vo gradite kako da treba da mi idi ane mi idi.sakav nekoj sovet dali e mozno da sum bremena,dodeka da napravam test..
Ќе добијаш, не паничи. (или веќе имаш добиено)
Инфекција пред добивање е честа појава, и јас имам секогаш пред да добијам, ама помагаат вагиналети.
Сигурно од стрес ти е. Така ако се забременуваше, сите ќе шетавме со стомаците :D
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
da vi kazam , napraviv test shure check i negativeeeeennn :D samo nzm kollu e tocen deka kaj 9 go praev, :( uf pak iam panika ali ne tolku hahaha
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
nema nisjto morbidno ni za smeenje,da ne se najdov.vovakva sotuacija kako shto kaza pogore i kako shto i jas znam ne e sekogas tocen.rezultatot zatoa nemozam da bidam celosnos sigirna deka e nehativen,isto i deka se pravi na utrinska mokracha,no pobaravme test damozime da go napravime sega aptekarkata go ponudi sure check valda e tocen.sho znam :s
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.486
nema nisjto morbidno ni za smeenje,da ne se najdov.vovakva sotuacija kako shto kaza pogore i kako shto i jas znam ne e sekogas tocen.rezultatot zatoa nemozam da bidam celosnos sigirna deka e nehativen,isto i deka se pravi na utrinska mokracha,no pobaravme test damozime da go napravime sega aptekarkata go ponudi sure check valda e tocen.sho znam :s
НЕ СИ ТРУДНА, АМАН ВЕЌЕ! ОДИ УЧИ ОРГАНИЗАЦИСКО ТАМУ ИЛИ ШТО И ДА СЛУШАШ СЕМЕСТАРОВ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom