Тајната на добрата пица

Член од
17 ноември 2014
Мислења
38
Поени од реакции
37
Posto ne sakav da pisuvam povejce zaradi izbrisaniot post od CAFEDElMar(Zatoa sto ne razira sto pisuvam ,a sepak brise)

Sepak ce vi poobjasnam,vo Italia se koristi Tip 00 za Pizza,Lazanje,Spageti.....

Tip 00 Se odnesuva na grubosta (Kolku e sito meleno) od Brasnoto (toa od KAM sto vi pisuvav ja imaa tocnata grubost) a ne na kvalitetot kako sto nekoi ovde mislat!
Razlikata pomedju TIP 00 za lazanje,Spageti i toa TIP 00 za Pizza e vo procentot na Glutein (Leplivosta na brasnoto) sto e vo brasnoto!
Znaci ne e vazno samo toa TIP 00 Na pakovkata tuku povazno e kolku procenti na glutein ima! Za pizza se potrebni ~12,5% do 14%
Dodeka za Lazanje i Spageti se dvizi do 9%

Znaci ako sakate dobro brasno za Pizza zemete Pogrubo meleno brasno AMA so povejce Glutein!Makedonskoto Podnebje e odlicna alternativa za italijanskoto brasno zatoa sto ima Odlicno sonce potrebno za sozdavanje na Glutein vo Pcenicata.

Aj caos,
 
Последно уредено:

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.312
Posto ne sakav da pisuvam povejce zaradi izbrisaniot post od CAFEDElMar(Zatoa sto ne razira sto pisuvam ,a sepak brise)

Sepak ce vi poobjasnam,vo Italia se koristi Tip 00 za Pizza,Lazanje,Spageti.....

Tip 00 Se odnesuva na grubosta (Kolku e sito meleno) od Brasnoto (toa od KAM sto vi pisuvav ja imaa tocnata grubost) a ne na kvalitetot kako sto nekoi ovde mislat!
Razlikata pomedju TIP 00 za lazanje,Spageti i toa TIP 00 za Pizza e vo procentot na Glutein (Leplivosta na brasnoto) sto e vo brasnoto!
Znaci ne e vazno samo toa TIP 00 Na pakovkata tuku povazno e kolku procenti na glutein ima! Za pizza se potrebni ~12,5% do 14%
Dodeka za Lazanje i Spageti se dvizi do 9%

Znaci ako sakate dobro brasno za Pizza zemete Pogrubo meleno brasno AMA so povejce Glutein!Makedonskoto Podnebje e odlicna alternativa za italijanskoto brasno zatoa sto ima Odlicno sonce potrebno za sozdavanje na Glutein vo Pcenicata.

Aj caos,
Правиш и домашни шпагети? Има некаква машинка за тоа или рачно ги сецкаш?
 
Член од
18 септември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
15
*1 Kg брашно '00'
*0.4 l вода
* 4g квасец
*16g сол

Прво се меси брашното водата и квасецот, потоа се става сол (поради тоа што солта има функција да го неутрализира квасецот, значи не треба да дојдат до директен контакт). Што повеќе го месиш подобро е. На крај го оставаш да ’се одмори’ околу 1-2 саати. Јас персонално го делам на лебчиња од 180-200 g (околу 7 пици некаде).
Тајната на вистинската италијанска пица е долгото киснење и малку квасец (1/5 некаде од коцка, значи 4g). Што значи дека ги оставаш лебчињата да киснат во Фриждер ;) околу 15/20 саати. Ги вадиш од фриждер неколку саати пред да ги праиш. Тестото е меко и еластично. Кога ги испечеш изгледаат како извдени од вистинска фурна, а не од рерна :D
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
6
Vo testoto za pica ne se stava kvasec. Celata pica so se korata treba da se tegne koga ke ja krenish da ja jadesh.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.613
Поени од реакции
36.863
Во последно време ептен ја погодувам пицата и најпрво со лажица ги бркам состојките, вода, сол, масло, квасец и брашно. Немам мерки, нема посебно брашно и ставам отприлика.
Кога веќе не може со лажица малку со рака и тестото да е ептен меко и лепливо. Стасува пола саат и пак се премесува со малку брашно.

Тестото по што не можам да го развлечам со раце убаво и директно во тавата и да е тенко и еднакво насекаде, па си сечам хартија за печење со големина колку тавата и врз неа малку со сукало го сукам тестото и после со се хартија го пренесувам во тавата. :icon_lol:
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.911
Поени од реакции
923
ретко каде во цела македонија може да се најде добра пица
последно така добра пица што сум ја пробал е од мама италијана во скопје и од доминос
а најдобра во рамазоти во кавадарци....
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
38
Поени од реакции
37

Attachments

  • 933,7 KB Прегледи: 86
  • 877 KB Прегледи: 86
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
6
Samo domasni ;)
Pecena na 450Stepeni 1:30min gotova.
Recepta sopstvena , raboteno na receptata 2 Godini
Eve i edno video.
Vnimavajte kolku vreme i e potrebno za da se ispeci! ;)
Sporetot e od Italija P134H i kosta 650€
https://drive.google.com/file/d/1xQnjHmV2zNCnGqdymRKdJiTMf63DNHeg/view?usp=sharing
zal mi e shto ke kazam vaka no pica nesmee da bide zagorena, a tuka gledam deka e zagorena, a toa kazuva deka korata e kako korite od pitite shto gi pravat. pica nesmee da ima takva kora oti togash ke se vika polu pita pica i se razbira vkust e poinakov.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.003
Поени од реакции
1.288
zal mi e shto ke kazam vaka no pica nesmee da bide zagorena, a tuka gledam deka e zagorena, a toa kazuva deka korata e kako korite od pitite shto gi pravat. pica nesmee da ima takva kora oti togash ke se vika polu pita pica i se razbira vkust e poinakov.

Како не смее да биде загорена? Имаш јадена оригинал Наполи стил пица? Секогаш е загорена по малку... а кашкавалот не треба да биде загорен.

 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
171
Поени од реакции
115
Каде да најдам готово тесто, ама екстра да биде.[DOUBLEPOST=1556371332][/DOUBLEPOST]Каде да најдам готово тесто, ама екстра да биде.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.613
Поени од реакции
36.863
Готово и екстра не оди заедно.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
38
Поени од реакции
37
zal mi e shto ke kazam vaka no pica nesmee da bide zagorena, a tuka gledam deka e zagorena, a toa kazuva deka korata e kako korite od pitite shto gi pravat. pica nesmee da ima takva kora oti togash ke se vika polu pita pica i se razbira vkust e poinakov.
Abe tesko tebe prijatele!
Picata e pecena 90 sekundi!
Nikoj ne me sprecuva da ti ispecam i za 80 secundi i da bidi bela i ziva EXTRA za tebe!
Toa sto go gledas na vtorata slika vo strucni krugovi se vika Leoparding!!!! (Klikni vrz Leoparding)
I kazuva deka Pizata e perfektna!

A kako e po vkus mozat da ti kazat tie sto gi probale!

Citat od Badjonokot. "Sum jadel vo 20 zemji i najmalku 100 pati pizza vo Italija ama naka dobra vo zivotot ne sum jadel"

Pa sea ti vidi dali se razbiras od pici ili si naucen od Pizzi kako onie vo Bitola odkarsi Epinal sto gi probav.
Bela okolu i pecena vo Plech tavce .

Ex zalno makedonce[DOUBLEPOST=1556399256][/DOUBLEPOST]
Каде да најдам готово тесто, ама екстра да биде.[DOUBLEPOST=1556371332][/DOUBLEPOST]Каде да најдам готово тесто, ама екстра да биде.
Drugar zemi i napraj si sam. Podobro zdravje
Imas na You Tube 100 recepti.
Brasno , Malce kvasec 2-3 grama Suv, voda i 24grama soll za 850grama brasno.(4 Pici po 220 grama testo)

Jas koristam od ova brasno CAPUTO RED na videovo:
https://www.youtube.com/watch?v=8gX_ioZCdzo
Videoto ti e odlicno za napoletana Pizza .

I gluposti kako : Mleko,Maslo,Sejker i sto ti se ne znam zaboraj.

I pecis na sto povisoka temperatura! najdobro 450stepeni

Brasno ce si kupis vo KAM Market. Em evtino e Najdobro vo Makedonija.
Ce citas Proteini najmalku 12grama da ima!
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
6
ocigledno ne se razbiras od gotvenje, testoto ako se tegne toa neznaci deka e zivo, picata koga se pece treba da se pece na odredena temperatura i odredeno vreme za da bide ispecena i plus ima eden trik za da bide testoto peceno, belo i da se tegne, i zatoa ne se stava kvasec vo testoto kako shto imash navedeno dolu. 1 a inaku za tie "leopardik" sepak jas cvrsto si stojam na mojot stav deka testoto netreba da bide nitu malku zagoreno, od pricina shto, kolku i da e dobra picata, i kakov vid da e picata, sepak smetam deka duri i malku gork vkus od zagoreno testo na picata, vlijae malu na vkusot. A plus toa na tie "leopardik" pici da se izmenat so takvo testo kakvo shto jas velam: peceno testo, belo i shto se tegne, nesomneno bi bile odlicni. inaku tajni za gotvenje ne otkrivam. ova voedno neka bide replika na skorp, posebno recenicata 1.

za testo koeshto se tegne otkako e ispeceno, netreba nekoe posebno brasno, samo se dodava nesto vo brasnoto, neshto shto nesakam da go kazam. pozdrav.
 
На врв Bottom