Таранис - новото британско беспилотно летало-бомбардер

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.281
Поени од реакции
16.758
Малце офтопик
Жими се понајмило ми се прочита како Танарис

( оние кои играле или играат wow знаат (y) )
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Мисирков за бомбардер не треба некоја сложена навигација ама ај оди направи unmanned борбен авион.
Нема шанси...
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
413
Поени од реакции
145
Ништо посебно обичен демонстратор на технологија кое прашање ќе биде дали воопшто ќе влезе во продукција.Дури не може да носи ни ракети во него него само на симулација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom