ТОП 100 Најдобри филмови од декадата 2010-2019 (ПРЕДЛОЗИ)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.572
Поени од реакции
16.198
Те ти, @Anon -че, те! Дури и малку повеќе од што ти сакаше, зашто ова нема да е тема во која само ќе си постираме кој кои филмови најмногу ги сака од декадата која измина, туку...

...ќе направиме листа, ТОП 100 најдобри филмови на декадата 2010-2019, по примерот на КАЈГАНА ТОП 250 листата. Па којзнае, можеби ќе најдеме таму нешто што сме испуштиле до сега. Само ќе оди малку побрзо и нема да биде толку гломазно како таа листа.

Ќе почнеме со предложување: секој член на форумов има право да предложи минимум 3, а максимум 5 филма, во едно мислење, насловите напишани еден под друг, најдоцна до 05.01.2020, 21:00 часот. 3 дена мислам дека се доволни за тоа. Не ги пишувајте оние филмови кои некој друг веќе ги напишал, затоа што тие секако ќе влезат во гласчкото ливче. Пишете ги оние 5 филма кои вам ви оставиле најсилен впечаток во периодот 2010-2019. Филмови постари од 2010 (според IMDB) нема да влезат во конкуренција.

Целта е да собереме минимум 150 филма за кои ќе може да се гласа. Доколку во рок од 3 дена не се исполни тој број, листата ќе ја дополниме на друг начин.

По 05.01 ќе ви објаснам за начинот на гласање. На крај ќе отворам посебна тема во која ќе ги презентираме 100-те најдобри филмови на декадата.

Појасно, здравје. Ако некој има било какво прашање, прашувајте, ако не - предложувајте!
 

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.542
Поени од реакции
2.354
Hacksaw Ridge

The Conjuring

Sicario
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.154
Поени од реакции
687
Captain America: Civil War
Avengers: Infinity War
Suicide Squad
Mother
I Tonya


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Govinda

Луд, збуњењ, изгубљен
Член од
20 април 2014
Мислења
2.702
Поени од реакции
2.125
Ќе почнеме со предложување: секој член на форумов има право да предложи минимум 3, а максимум 5 филма, во едно мислење, насловите напишани еден под друг, најдоцна до 05.01.2020, 21:00 часот. 3 дена мислам дека се доволни за тоа. Не ги пишувајте оние филмови кои некој друг веќе ги напишал, затоа што тие секако ќе влезат во гласчкото ливче. Пишете ги оние 5 филма кои вам ви оставиле најсилен впечаток во периодот 2010-2019. Филмови постари од 2010 (според IMDB) нема да влезат во конкуренција.


Појасно, здравје. Ако некој има било какво прашање, прашувајте, ако не - предложувајте!
Како бе може секој да пише омилени 5 филма, ако претходно 100 души пред него ги пишале тие негови омилени, а?
:busi:
Значи секој ке треба чисто ради реда да пише 5 наслова само за да не се повторуваат. Врска нема идејата ...
Туку ако не за друго бар да искористам наслови за да симнам нешо шо не сум гледал.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
245
Поени од реакции
342
12 Years a Slave (2013)
Nightcrawler (2014)
Captain Phillips (2013)
Dawn of the Planet of the Apes (2014)
Limitless (2011)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom