Супер коли низ Македонија

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Еден од ретките Македонци што возат супер коли е Влатко Чонгур претпоставувам за скопјани е веке добро познат. Во следниве неколку линкови ке видите дел од неговиот возен парк.
https://www.youtube.com/watch?v=ACLhn1my8nA&list=UUuRfOwU6R1-zLffL6OVQ7Gg
https://www.youtube.com/watch?v=spfF3JMYN3M&list=UUuRfOwU6R1-zLffL6OVQ7Gg
каде отиде ламбово?Знае ли некој?
Едно време слушав некои гласини дека наводно изгорело!Незнам колку е вистина но одамна го немам видено.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Незнам дали си приметил колку многу ги има новите Порше Кајен :love:

Што се вика, почесто гледам Порше Кајен отколку Ауди Q5 / Q7 :)
Lada Niva nema da vidis, Kajenite odamna ne se interesni. :)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
каде отиде ламбово?Знае ли некој?
Едно време слушав некои гласини дека наводно изгорело!Незнам колку е вистина но одамна го немам видено.
Не изгорело никакво ламбо, паркирано е во гаража со ред други суперколи околу него, според мене најдобро сочувано ламбо во МК :))
Иначе во меѓувреме е донесена нова алфа ромео 4c и може да се види во салонот, а на нашиве улици почнаа да се возат бело ламбо мурчелаго lp640 , G63 AMG, BMW M 235i и корвета стингреј, сите на ск таблици. :)
10251963_781564271915404_7046109482910792244_n.jpg
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Не изгорело никакво ламбо, паркирано е во гаража со ред други суперколи околу него, според мене најдобро сочувано ламбо во МК :))
Иначе во меѓувреме е донесена нова алфа ромео 4c и може да се види во салонот, а на нашиве улици почнаа да се возат бело ламбо мурчелаго lp640 , G63 AMG, BMW M 235i и корвета стингреј, сите на ск таблици. :)
Прегледај го приврзокот 108163
Даааа. За оваа зборував пред некој пост. Имаш пиво од мене, кажи кога и каде :D. 100 пати ја видов, никако да ја сликнам. Страшен автомобил.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873

Знае ли некој Олдсмобил-ов на Роџер што модел е?Вчера го видов и се вљубив,денес цел еден саат пробувам да најдам што модел е ама безуспешно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.964
Поени од реакции
39.540

Kajgana Shop

На врв Bottom