Студентски оброк 2023/2024

Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.543
Поени од реакции
5.773
Ima nekoja informacija kade moze da se koristat ovie sredstva ? Lista na prodavnica, sendvicari I sl?
Ili moze sekade?
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Картичката можете да ја користите на физички и виртуелни ПОС терминали регистрирани под дејности ресторани за брза храна, ресторани, пекари и маркети, односно правни лица кои произведуваат, подготвуваат или продаваат храна.

Znaci I vo malite prodavnici, na primer Elida marketi, ne bi trebalo da e problem koristenje na kartickite?
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Ja zemav kartickata i raboti na lokalni marketi, vklucuvajki i Elida, za se sto ti treba toj den, taka da zadovolen sum, malce birokratija da ja zemes i toa duri i ti otvaraat obicna sparkasse smetka i ti davaat nivna debitna sto nikad nema da koristam, ama nema veze
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
749
Поени од реакции
785
Ja zemav kartickata i raboti na lokalni marketi, vklucuvajki i Elida, za se sto ti treba toj den, taka da zadovolen sum, malce birokratija da ja zemes i toa duri i ti otvaraat obicna sparkasse smetka i ti davaat nivna debitna sto nikad nema da koristam, ama nema veze
Откако ќе заврши рокот за апликација колку време се чека за да те известат дека си избран и после парите ти ги префрлат на твоја сметка или нова сметка во Шпаркассе Банка?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.986
Ja zemav kartickata i raboti na lokalni marketi, vklucuvajki i Elida, za se sto ti treba toj den, taka da zadovolen sum, malce birokratija da ja zemes i toa duri i ti otvaraat obicna sparkasse smetka i ti davaat nivna debitna sto nikad nema da koristam, ama nema veze
Дали секој ден треба да се трошат по 140 мкд максимално, или како функсионира? Денес син ми ги подигна двете картици, едната црвено плава (нјавероватно со тоа треба да плати), и една плаво зелена (која треба да е нивна редовна дебитна картица, ваљда користат гужва да го подигнат бројот на корисници)
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
Дали секој ден треба да се трошат по 140 мкд максимално, или како функсионира? Денес син ми ги подигна двете картици, едната црвено плава (нјавероватно со тоа треба да плати), и една плаво зелена (која треба да е нивна редовна дебитна картица, ваљда користат гужва да го подигнат бројот на корисници)
Sekoj den osven nedela I praznici se koristi karticata vo prodavnici za hrana vo vrednosti 140 den.
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Откако ќе заврши рокот за апликација колку време се чека за да те известат дека си избран и после парите ти ги префрлат на твоја сметка или нова сметка во Шпаркассе Банка?
Па не знам, за мене беше недела две мислам, ти стигна порака да пополниш се свое инфо на нивни линк, све тоа направив, и недела после тоа дури стигна порака да ја подигнам картичката од нивни центар за обука таму карши земјоделски факултет што им е, ја земав од таму, и ти отвараат скрос нова сметка, ти даваат студентската картичка и плус една обична дебитна кај нив, Шпаркасе е шкарт па не знам како е ако вишем имаш сметка со нив зошто јас немав, ама така, и после со апликација ако сакас проверуваш колку ти се останати за тој ден

Дали секој ден треба да се трошат по 140 мкд максимално, или како функсионира? Денес син ми ги подигна двете картици, едната црвено плава (нјавероватно со тоа треба да плати), и една плаво зелена (која треба да е нивна редовна дебитна картица, ваљда користат гужва да го подигнат бројот на корисници)
Секој ден 140 макс, и мислам дека губиш пари ако не купиш ништо во ден, и најдобро би било секој ден (освен недела и празници) да купиш нешто барем до 140 ден

ја правам поголема сметка во продавница на пример и викам 140 од оваа картичка, останатото со обична картишка или кеш доплаќаш и толку, се плашев дека ќе треба во многу специфични места да идеш, ама не, во 90% од мали продавници и сите супермаркети ти ја прима така да супер е
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
Оваа измена шо парите ќе легнуваат наеднаш што им значи. Дек може да ги користиш у едно пазарување или. ...многу штуро известување имаат на мон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom