Стареење

Член од
3 јануари 2023
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.849
Душата, исто како и телото, минува низ разни животни искуства.
И, додека телото само по себе старее, биолошки изгледа дека душата не старее.
Но, стареењето не значи само да ја прифатиш новата ситуација, туку и да знаеш одново да започнеш. А секој почеток е тежок.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
12.797
Поени од реакции
26.763
veke ne znam ni za sho se zboruva tuka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom