Српски/македонски забави во Германија

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Член од
28 јануари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
36
Абе овде на забава ли ќе одиме или ајвар ќе јадиме ? :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.561
Во секи случај ср'бска плескавица , која и вие предлагате во секој ресторан е нај - безвкусното и langweilig което сум пробвал.
Не ти одговара на желудникот, не ја јади ќе ти се слоши. Нарачај бугарска плескавица, крв да тече, копар и чубрика да ја нароси, прсти да излижеш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Во секи случај ср'бска плескавица , која и вие предлагате во секој ресторан е нај - безвкусното и langweilig което сум пробвал.
ако српската плескавица ти е langweilig, вашата со мирис на мрша е за во Loch пикање, ништо друго.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Не ти одговара на желудникот, не ја јади ќе ти се слоши. Нарачај бугарска плескавица, крв да тече, копар и чубрика да ја нароси, прсти да излижеш.
Во секој случај и германците , кој се слават со нај-лошата кухнја слагјат повеке приправи от вас и северните ви газди;)
А што да кажеме за оново дека сте го украли от турското PIDE? Как му викате-паст'рма , пастр'мка или ништо подобно. .Вашето е гадост невидено сравнено с оригинала-само жилаво тесто , некак'в зеленчук и сол.
ја сподели как ти одговоро на твоја желудок немската кухнја , сподели некој гурме рецепт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom