Српски/македонски забави во Германија

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Dali nekoj znae nekoja webstrana za srpski i makedonski zabavi sho se odrzuvat vo germanija!? Primer vo svedska ima svefeste i tamu poveketo golemi zabavi gi pishuvat.. koj idi kaj idi i tn..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.211
Поени од реакции
7.003
Пробај druzi.se мада од одамна ја неам отворено страната, ама мислам дека пишуваше такви работи таму.
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Dali nekoj znae nekoja webstrana za srpski i makedonski zabavi sho se odrzuvat vo germanija!? Primer vo svedska ima svefeste i tamu poveketo golemi zabavi gi pishuvat.. koj idi kaj idi i tn..
Почекај секунда, ќе го прашам братучед ми ако е онлине на фејсбук па ќе ти кажам, он најверојатно знае ако има таква страница.
--- надополнето: Dec 3, 2011 11:06 PM ---
Беше онлине ама се исклучил, ајде кога ќе ми врати ќе ти оставам порака на профил .
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Почекај секунда, ќе го прашам братучед ми ако е онлине на фејсбук па ќе ти кажам, он најверојатно знае ако има таква страница.
--- надополнето: Dec 3, 2011 11:06 PM ---
Беше онлине ама се исклучил, ајде кога ќе ми врати ќе ти оставам порака на профил .
fala ti :)) aj mozi ke najdime ako imame sreka
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.561
Одамна тоа ќерко, ти да не си у комшилук сеа? :love:
Ех арно ти текнало, сега да не те прочитам да браниш булгаришта. Џе си сад? Север, југ, центар, запад, исток? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom