Спортски документарци

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.511
Поени од реакции
5.262
Нема што многу да се кажува, документарец за веројатно најдобриот тим некогаш составен во професионалните тимски спортови.
Да не мислите дека е монотон или само некое обично раскажување, има интерјвуа со сите учесници во тимот, како и многу behind the scenes моменти од '92. Нема да зажалите :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Не знам каде треба да се постира ова, па еве овде.
Во четврток во 20.15 часот на МТВ 1 ќе има Спортски оскар на годината.

На МТВ има и некои документарци за македонските фудбалери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom