Спортски документарци

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Темава е отворена за објавување документарни филмови во врска со спортот. Секако дека ги има такви документарци, ги има во голем број.

Сигурно имате гледано некој спортки документарен филм, па овде објавете го (со видео доколку го има на нет), или пак доколку го нема прераскажете го во кратки црти.

Реал Мадрид - Историја е еден од многуте спортски документарци, овој документарец го имам гледно од многу порано, интересен па ви го препорачувам на сите, не е некој голем. Доста е да оддвоите 60тина минута за да го изгледате:


Па ајде ваш е редот, предложете некој добар, спортски документарец.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Поделени градови-Торино
Не е баш класичен документарец, повеке како емисија, ама интересен е, се работи за поделеноста на градот Торино на навивачите за Јуве и Торино и некои интересни факти.

Once Brothers
Топло го препорачувам филмов за сите љубители не само на кошарката туку на спортот воопшто, една многу интересна приказна што малкумина од помладата генерација ја знаат. Се работи за караницата мегу Владе Дивац и Дражен Петровиќ 1990 година на светското првенство и што се случувало после тоа во животот на двајцата, инаку најдобри пријатели до тој момент. Погледнете го нема да зажалите (y)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Спаѓа тука документарецот за Делфина, ако го има некој нека го постира ја не го најдов :)
--- надополнето: 6 март 2013 во 00:36 ---
Да надополнам :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Спаѓа тука документарецот за Делфина, ако го има некој нека го постира ја не го најдов :)
--- надополнето: 6 март 2013 во 00:36 ---
Да надополнам :)
Мислиш Атина Бојаџи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom