Спортска облека од европски веб продавници

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.091
Поени од реакции
847
Му пишав на SportsDirect
Одговор:

Dear Customer,

Thank you for your email.

I cannot confirm this information for sure as it can vary courier is used, but from experience I would advise this would likely be DHL or Skynet, more likely the former, but we are unable to choose.

I apologise for the inconvenience caused.
Ja uopste ne ja gledam makedonija na listava, site drugi drzavi na balkanot gi ima u listava.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.153
Поени од реакции
190.020
Ja uopste ne ja gledam makedonija na listava, site drugi drzavi na balkanot gi ima u listava.
Носат ама преку ДХЛ. Кога одиш на чекаут ти ја дава Македонија ама нема стандард достава, само ДХЛ.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
297
Поени од реакции
523
@Ilumious

Пошто си поупатена кажи ми каде да најдам Reebok OG Pump Insta Fury CitronВо Македонија и Србија нема, а и на официјалниот сајт на Рибок нема (нема бројче), во Европа каде има? :D
И ти каде купуваш патики, ама да не се мејнстрим, некои како што ги има на tike.rs , дај и некои други сајтови со добри патики? :D
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
769
Поени од реакции
927

имаат стандарден шипинг до МК 5 фунти, за една недела би требало да стигаат
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.432
Поени од реакции
1.939
Три пати имам нарачано до сега од SportsDirect и три пати ми ја носат до дома пратката на рака без дополнителни трошоци. Ниту царина ниту ништо. Два пати пратката беше околу 50 евра а еднаш беше над 50, не се сеќавам точно колку.
 
На врв Bottom