Споредба на кошаркари

Кој е подобар играч

  • Перо Антич

    Гласови: 16 66,7%
  • Анте Томич

    Гласови: 8 33,3%

  • Вкупно гласачи
    24
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Имаше ваква тема и во под-форумот Фудбал, а сношти еден моабет со другариве ме натера да ја отворам темава, едноставно земаме двајца кошаркари шо игрет на иста позиција и со мало објаснување ги споредвиме, кој според вас е подобар и зошто.. моабетот беше дека од Перо Антич немало подобар центар/PF во Европа(не дека јас имам некое преголемо познавање од кошаркава) ама мислам дека Анте Томич е подобар од него и зато почвам со овај дуел, после мене продолжите со друга споредба


VS

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.079
:pos::pos: Од Перо немало подобар центар/PF во Европа. Што се не ќе слушнеш. Иначе од двајцава тешко е да одбереш кој е подобар, Перо да речеме е покорисен тимски играч, многу работи во одбрана а во нападот поентира само кога ќе му се укаже шанса, додека Томич а главна алка во нападот, али затоа одбраната не му е појака страна. Томич ми иде на живци што има срце како лешник, пичка у душа е, ич не се бори, ме потсеќа на Самарџиски, но во подобрена верзија.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Па со оглед на тоа дека во истото натпреварување едниот е во идеалната петорка,а другиот не е :P

Баш тотално различни играчи.Томиќ е мек,елегантен играч,воопшто нема маса,во нападот можеби најдобар европски центар,многу добар шут од полудистанца.
Перо е јак ко бик,рудари во одбраната и шутира за 3.

Баш ми делуваат како да би можеле да бидат јак пар под кошевите на 4 и 5. Да се надополнуваат еден со друг....тоа што на едниот му е слабост,на другиот му е сила.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Не дека сум хејтер или нешто слично, баш напротив, браво за Перо што успеа да стигне до НБА, ама како ќе се снајде против биковине од Америка незнам баш...
Друго е европски баскет а друго е амерички :D

Што се однесува до споредбата хммм...Томиќ има работи кои што Перо ги нема. ЧЛенот над мене е сосема во право со споредбата.
Иако мислам дека Перо има мала предност поради снажноста, одбраната и борбеноста. Да не заборавиме и дека Перо може добро да шутира. Така да мислам дека Перо е подобар за нијанса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom