Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Здраво друштво,
Пред некој ден ме фатија врнежи од град и ми направија некој мали вдлабнатини на кровот што ме реметат :)
Не успеав да најдам по форумов дека некој дискутирал во врска со ова, па ме интересира дали постои кај нас некој што ги третира овие вдлабнатини со некоја техника на извлекување или слично, а да не е со фарбање?
Ви благодарам.
Има многу техники на извлекување, прашај по лимарите кој има таков алат. Во Кичево мој пријател има таков алат, што значи дека за Скопје не е проблем
 
Член од
15 јуни 2022
Мислења
7
Поени од реакции
6
Има многу техники на извлекување, прашај по лимарите кој има таков алат. Во Кичево мој пријател има таков алат, што значи дека за Скопје не е проблем
Ѓоко,
Се слушнав со 10тина лимари и никој од нив ништо друго не ми предложи освен фарбање. Видов дека во Србија имаат доста автолимарски работилници кај што имаат алат и ги извлекуваат со други техники па затоа се решив и тука да прашам дали некој воопшто познава таков сервис во Македонија. Фала ти во секој случај, треба да бидам поупорен во потрагата :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ѓоко,
Се слушнав со 10тина лимари и никој од нив ништо друго не ми предложи освен фарбање. Видов дека во Србија имаат доста автолимарски работилници кај што имаат алат и ги извлекуваат со други техники па затоа се решив и тука да прашам дали некој воопшто познава таков сервис во Македонија. Фала ти во секој случај, треба да бидам поупорен во потрагата :)
Прати му слики од оштетувањата на овој мајстор, и види што ќе ти кажи. кажи му Ѓоко дека ти го дал бројот

Игор 078 833 823
 
Член од
15 јуни 2022
Мислења
7
Поени од реакции
6
Прати му слики од оштетувањата на овој мајстор, и види што ќе ти кажи. кажи му Ѓоко дека ти го дал бројот

Игор 078 833 823
Ѓоко,

Фала ти многу за бројчето, се слушнавме. Човекот ми направи одличен моабет, го има алатот ама не му е усовршен за да ја прифати работата.
Меѓувремено најдов друг што специјалност му е извлекување: https://www.facebook.com/IZVLEKUVANJEDLABKIBEZFARBANJEpdr/

Ти благодарам многу во секој случај.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.297
Поени од реакции
7.255
RIP Neovlasceni serviser :place:
Еден од ретките на Балканот и можеби најпознат, со квалитетна youtube содржина за автомеханичарски муабети...
Во последното видео се гледа дека има спукана глава и конци и зборува како некој му бара пари. Можно е да психички не издржал на притисокот на лихвари или рекетари, не изгледаше по видеата како нестабилен или глупав лик. Трагедија во секој случај.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Во последното видео се гледа дека има спукана глава и конци и зборува како некој му бара пари. Можно е да психички не издржал на притисокот на лихвари или рекетари, не изгледаше по видеата како нестабилен или глупав лик. Трагедија во секој случај.
Пушти линк од тоа видео.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558

Таму во косата каде што е "бушав" се гледа "панделка" која ја ставаат после шиење.
Приметив на 7:19 кога ја врти главата спрема моторот се гледа црвена боја под косата ако мислиш на тоа.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.297
Поени од реакции
7.255
Приметив на 7:19 кога ја врти главата спрема моторот се гледа црвена боја под косата ако мислиш на тоа.
Тоа е стерилна газа која се става врз шиеното место за крај. Сум ставал доста такви на пациенти кога работев на ургентен. Ги викавме "машнички"
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Без разлика дали е убиен или не, ликот беше нашироко прифатен и сакан од сите бидејќи сето тоа го работеше со апсолутна љубов.
Штета вакви луѓе што заминуваат прерано од овој свет, нека почива во мир.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ѓоко,

Фала ти многу за бројчето, се слушнавме. Човекот ми направи одличен моабет, го има алатот ама не му е усовршен за да ја прифати работата.
Меѓувремено најдов друг што специјалност му е извлекување: https://www.facebook.com/IZVLEKUVANJEDLABKIBEZFARBANJEpdr/

Ти благодарам многу во секој случај.
Мене ми ја среди овој од линкот, професионалец, цела кола ми беше бмв 3, ја среди и све што имаше од вдлабнатини удари покрај градот

Само со закажување, инаку е готова за неколку часа ... маѓионичар секоја чест алал да му се парите
 
Член од
15 јуни 2022
Мислења
7
Поени од реакции
6
Мене ми ја среди овој од линкот, професионалец, цела кола ми беше бмв 3, ја среди и све што имаше од вдлабнатини удари покрај градот

Само со закажување, инаку е готова за неколку часа ... маѓионичар секоја чест алал да му се парите
Ти благодарам за позитивниот коментар, ми значи! Кај мене нема голема штета, ама јас ги гледам и ме реметат :D Треба да одам до крај на неделава да направи проценка и да се договориме.


RIP Neovlasceni serviser :place:
Еден од ретките на Балканот и можеби најпознат, со квалитетна youtube содржина за автомеханичарски муабети...
Жално за Мирко, што и да е случено е огромна трагедија... RIP
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
ABS и ESP светат константно, а извичникот трепка.
Пред година ипол ги исклучија, тераше така цела година, сега пак светнаа и не се гасат никако.
Совети?? (бев во овластен vw сервис, од таму мислат дека е abs пумпата и не се разбирале во тие работи)..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom