Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Прашање, Опел Астра H 1.7тди (2007 година)
Неконтролирано се пали ЕСП и ако ја оставиш неколку саати да одмори после пак можеш да ја возиш некој период додека не му текне да се упали пак.

некој да препорачате што би можело да биде или каде да се носи за проверка?
ESP senzor. Poziciata e izmestena na esp. Ako si od veles odi kaj tale nestorov ili ako si od skopje odi kaj benjamin salkov.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.957
Не е моја кола имам другарка на гости и она се пожали дека го има проблемов. Чим и се упалело ЕСП гаста како да се газела не примала. Два пати правела дијагностика кај некој Неџо или така нешто кај бриколаж, и кај уште некој друг у маџари кај дасто/МТМ телевизијата

да препорачаат кај да ја однесе?
Ето е кај Бриколаж,али полека полека сите мајстори за Опел ке ги запознаете.За неколку години кваровите ке ја надминат вредноста на возилото
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Ето е кај Бриколаж,али полека полека сите мајстори за Опел ке ги запознаете.За неколку години кваровите ке ја надминат вредноста на возилото
Zlaten vw,fasadite si gi napraja majstorite :pos:
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
VW исто се квари,поскупи се кваровите али поретко,можеш здив да земеш.Ова е еднаш неделно
Stara kola druze,sekogas nesto ke izlegva. Vozev i bmw i seat i tri opeli momentalno a do pred 2 meseci chevrolet cruze. Pa pockart kola dosega sum nemal od cruzo. Dacia poarna e od cruzo.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.690
ESP senzor. Poziciata e izmestena na esp. Ako si od veles odi kaj tale nestorov ili ako si od skopje odi kaj benjamin salkov.
Фала на препорака друже, од Скопје е девојката ќе и пренесам и ќе побараме утре на Гугл каде се наоѓа овој.
Нормално ако имаш контакт слободно сподели доста ќе олесниш :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Фала на препорака друже, од Скопје е девојката ќе и пренесам и ќе побараме утре на Гугл каде се наоѓа овој.
Нормално ако имаш контакт слободно сподели доста ќе олесниш :)
Ima dosta znaenje so diagnostiki.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Вероватно не знаеш и затоа прашуваш....еден од поголемите фактори за загадување во градовите е фактот што механичарите за загревање на своите гаражи(кои се тешки за загревање-фури од сите страни) користат нафтени печки во кои согоруваат искористено моторно масло
Ради тоа прашувам кај да го носам најлесно ми е во шакта некоја да го истурам дали има некој што го зима/одкупува?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.139
Поени од реакции
28.895
Пуштете некој линк за продажба на гуми, да разгледам што има од понуда за летни.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Пуштете некој линк за продажба на гуми, да разгледам што има од понуда за летни.
E kupi gumi
На фб можиш да ги видиш понудите или на страната Е kupi gumi. Стално земам од кај нив имаат гуми за сечиј џеб.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво дечки, имам проблем со трокирање при додавање на гас при ниски обртаи кај vw golf 6 1.6 bifuel, имам сопствена дијагностика и ги следам парметрите, но без успех, патем променети се сите компоненти за системот за палење (кабли, свеќици, бобина, исчистена клапна, сменети дизни, сменета ламбда сонда...) некој да препорача салам мајстор за VW бензинци во Скопје?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.745
Ради тоа прашувам кај да го носам најлесно ми е во шакта некоја да го истурам дали има некој што го зима/одкупува?
Ти одговорив индирекно, а сега дирекно-однеси го кај мајсторот што ти ја сервисира колата, ќе ти биди благодарен..
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Здраво дечки, имам проблем со трокирање при додавање на гас при ниски обртаи кај vw golf 6 1.6 bifuel, имам сопствена дијагностика и ги следам парметрите, но без успех, патем променети се сите компоненти за системот за палење (кабли, свеќици, бобина, исчистена клапна, сменети дизни, сменета ламбда сонда...) некој да препорача салам мајстор за VW бензинци во Скопје?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Да провериш компресија на моторот. Ако си променил се тоа останува, може има изгорен вентил или сл. Ова може секој сервис да ти го направи и не е скапо.
 
Член од
15 јуни 2022
Мислења
7
Поени од реакции
6
Здраво друштво,
Пред некој ден ме фатија врнежи од град и ми направија некој мали вдлабнатини на кровот што ме реметат :)
Не успеав да најдам по форумов дека некој дискутирал во врска со ова, па ме интересира дали постои кај нас некој што ги третира овие вдлабнатини со некоја техника на извлекување или слично, а да не е со фарбање?
Ви благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom