Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
30 јуни 2015
Мислења
42
Поени од реакции
13
Некој салон или мајстор за монтирање радио во кола?
Земав половно sony, ама жиците од колата мора да се спојат со жиците од конекторот на радиото, не сакам сам да зезнам нешто...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.001
Поени од реакции
528
Некој салон или мајстор за монтирање радио во кола?
Земав половно sony, ама жиците од колата мора да се спојат со жиците од конекторот на радиото, не сакам сам да зезнам нешто...
со цд тие радиото или само со усб? ако ти е со усб ќе ти сликам како се поврзани. Многу е лесно,4 жици се за струјата,само 2 жици се плус минус и нанив има осигурачи. другите 2 жици се за дали да работи радиото на контакт и другата е кога ќе го извадиш клучот радиото да можи да работи кога ќе го пуштиш. останатите жици,бела и бело црна,сива и сиво црна,кефава и кафеава црна,зелена и зелено црна се за звучниците.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
1.721
Поени од реакции
1.801
Некој салон или мајстор за монтирање радио во кола?
Земав половно sony, ама жиците од колата мора да се спојат со жиците од конекторот на радиото, не сакам сам да зезнам нешто...
ќе ти треба најверојатно адаптер конектор Sony - ISO
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.981
Поени од реакции
2.248
Некој салон или мајстор за монтирање радио во кола?
Земав половно sony, ама жиците од колата мора да се спојат со жиците од конекторот на радиото, не сакам сам да зезнам нешто...
Ако си во скопје оди во Dog Secyriti


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.517
Поени од реакции
1.393
Неколку дена акумулаторот е празен не пали колата. Го наполнив и денеска ја палам, пали oд прва и се пушта задниот брисач сам ( а од ракетката е исклучен ) . Отварам гепек се гаси брисачот сам. Затварам гепек пак се пушта сам брисачот. Некој слично искуство да не имал?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.981
Поени од реакции
2.248
Неколку дена акумулаторот е празен не пали колата. Го наполнив и денеска ја палам, пали oд прва и се пушта задниот брисач сам ( а од ракетката е исклучен ) . Отварам гепек се гаси брисачот сам. Затварам гепек пак се пушта сам брисачот. Некој слично искуство да не имал?
А што кола имаш Фиат или Опел??
Инаку смени нов акумулатор и рестартирај компјутерот и декодирај радиото и ќе биде по старо,а ако пак проблем на автоелектричар


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.047
Поени од реакции
3.539
se raboti za opel corsa c koga vrtam na levo ponekogas slusam cuden zvuk neznam ni kako da go opisam sto moze da bide odprilika , i toa samo koga vrtam na levo.
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
74
Поени од реакции
34
se raboti za opel corsa c koga vrtam na levo ponekogas slusam cuden zvuk neznam ni kako da go opisam sto moze da bide odprilika , i toa samo koga vrtam na levo.
Ако е звук како нешто да пука и при мали брзини тогаш ѕирни доле кај педалите има карданче што го спојува воланот со летвата. Мене ми правеше така сменив една половина од карданчето, го напунив со маст и потоа си тераше без проблем
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.047
Поени од реакции
3.539
Ако е звук како нешто да пука и при мали брзини тогаш ѕирни доле кај педалите има карданче што го спојува воланот со летвата. Мене ми правеше така сменив една половина од карданчето, го напунив со маст и потоа си тераше без проблем
Ne ne zvukot ide od nadvor i samo koga vrtam na levo toest koga se vrtat gumite i ako prozorecot ne e otvoren ne se slusa i nw sekogas go ima zvukot.
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Ne ne zvukot ide od nadvor i samo koga vrtam na levo toest koga se vrtat gumite i ako prozorecot ne e otvoren ne se slusa i nw sekogas go ima zvukot.
Сигурно се лагерот/лагерите на левото или десното тркало. Само кога вртиш се слуша, а ако не ги промениш навреме ќе се слуша и во возење.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.505
Поени од реакции
4.259
најдобро место за ставање клима фолии по скопјево?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom