Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Дали може VW GOLF V 1.9 105ks да се вози на нафта за домаќинство и кои се предностите и слабостите?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дали може VW GOLF V 1.9 105ks да се вози на нафта за домаќинство и кои се предностите и слабостите?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
Казниво е..Ако те сопре полиција,а возиш црвена нафта,ако ти земат примерок колата веднаш ти ја земаат..Предности освен 9-10 денара во разликата други немаш,можеш да заебеш некоја дизна,пумпата итн итн,на на пола година треба филтер за нафта да менуваш..Пошто таа содржи црвен прашок,по кој што се разликува од другата,и секако има помала акциза..
Најди некои камионџии што крадат и купувај си од нив,ем бела убава нафта,ем 10 денара поефтина,ама ќе треба да се мрсиш и да мирисаш на нафта,една капка нафта и замириса целиот.

Колку ти троши тој Голф,што си се решил да тураш поефтино гориво?
Колку км минеш месечно?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
2-3 дена не се гаси ова жолто знакче на таблата,еднаш и ќе свирне по тргнување.Девект?
 

Attachments

Член од
12 октомври 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
ve molam kazete nekoj ako znae stoe razlikata megu vektra dti i dtr[DOUBLEPOST=1510520855][/DOUBLEPOST]
Или ти влече воздух од некое црево,лабава стега или филтерот за нафта ти е за менување,може и електронската бош пумпа да е прикрај..Сензор на радилица така знае да заебава,па мора да чекаш да излади па пак да палиш.Чим е Опел па и DTI проблемот е околу нафтата.Приклучи ја на компјутер.
fala mnogu
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
2-3 дена не се гаси ова жолто знакче на таблата,еднаш и ќе свирне по тргнување.Девект?
Мене ова ми личи на airbag (воздушното перниче), кај мене свети веќе 4 месеци, на одреден период (или километража) се менуваат (освен ако не си ја удрил деновиве, во таков случај може да е заглавено кога пробало да се отвора).
Инаку не е сигурно дека ако има потреба ќе се отвори, али ако не се лажам се доста скапички за менување.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
2-3 дена не се гаси ова жолто знакче на таблата,еднаш и ќе свирне по тргнување.Девект?
pod sedisteto vrvat konektori i najcesto se razmrdvat koga go dvizis sedisteto napred nazad. resenie e da ja izvadis plastikata dolu kaj racnata i da go pricnis zekcero ili krajno resenie da gi zalemis zicite da se fiksiraat i nema da sveti povejke. druga varijanta proveri stop svetlo dali ti sveti. oti airbek mozi da se ukluci i od pregoreno svetlo na kocnica nazad na stopot.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Уште ја возам на табли од дека ја купив, сега треба да ги пуштам таблите да ги одјави и после да одам нови си земам ? или треба прво тука кај нас да одам ?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Уште ја возам на табли од дека ја купив, сега треба да ги пуштам таблите да ги одјави и после да одам нови си земам ? или треба прво тука кај нас да одам ?
ако е на македонски табли не ти требаат нови табли
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
на македонски е ама како не ми требаат кога собраќајната е на негово име.
па ќе го однесеш купопродажниот договор и старата сообраќајна на технички кај што има полицаец и он ќе ти направи нова, околу 700 денари мислам беше.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
па ќе го однесеш купопродажниот договор и старата сообраќајна на технички кај што има полицаец и он ќе ти направи нова, околу 700 денари мислам беше.
Ами шо праиме со на табличките првите две букви, значи колата е купена од еден град а јас сум од друг град пример зимаш од скопје ти пиши СК ти си од Велес ВЕ ти пиши, бидејќи сабајлево ме замараше полиција како нешто од кај си бил така требало да биде скратеницата на табличките.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Ами шо праиме со на табличките првите две букви, значи колата е купена од еден град а јас сум од друг град пример зимаш од скопје ти пиши СК ти си од Велес ВЕ ти пиши, бидејќи сабајлево ме замараше полиција како нешто од кај си бил така требало да биде скратеницата на табличките.
па така кажи мислев од твојот град е
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
па така кажи мислев од твојот град е
И сега да му ги пуштам да ги одјави ?
инаку скапаниот адвокат ми зеде 2500 и ништо не ми објасни, кога им кажувам на луѓето дека ми зема 2500 не ми веруваат, затоа пред да правите купопродажен договор прашајте го колку пари ќе ви зеде ако е повеќе од 600 бегајте барајте друг.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
И сега да му ги пуштам да ги одјави ?
инаку скапаниот адвокат ми зеде 2500 и ништо не ми објасни, кога им кажувам на луѓето дека ми зема 2500 не ми веруваат.
ќе го земеш договорот ко што ти реков и старата сообраќајна, е сеа не знам дали на технички или во полиција даваат нови табли, иди ти прво на технички таму има полицаец он ќе ти заврши работа или ќе те прати кај што треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom