Собрание на Република Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Јас не јадам слама...

Претпоставувам е: Јас не пијам мастило ...

Или се мисли на тоа дека не е магаре.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.652
Поени од реакции
7.549
Има студенти и невработени кои уште не добиле финансиска помош од претходниот пакет мерки. Плус има и голем број на други кои поднеле приговори и им биле прифатени, а уште не им се исплатени средствата. Ако немаат пари во буџетот, не требаше пред време да се излетуваат со новиот пакет.
Пред крах е се, ваквото излетување им е за да го обвинат крахот на другите дека ете они ги спречиле нивните мерки и ништо повеќе. 200 милиони евра имаа ставено во буџетот за НОВ МЕБЕЛ во време на огромна криза, штанцаат тендери на сите страни како ненормални, дозволи за градба се делат на сите страни. Ова што го прават последниве година дена е буквално разграбување без усул зошто знаат добро дека ѕидовите се веќе комплетно стеснати од сите страни и немаат многу простор за политички маневар ниту пак можат да направат измама како последната.

Они буквално копаат надоле под земја зошто немаат веќе на каде да одат а не разбираат дека само гробот си го копаат подлабок и подлабок. Колку подолго трае целиот овој циркус, толку само се зголемуваат шансите дека некој ќе биде воопшто казнет. Али пуста клептоманија.
 
Последно уредено:
Член од
22 април 2021
Мислења
131
Поени од реакции
458
23 април 2021. Пратениците во Собранието на Нашата Земја денес се вакцинираат со руската вакцина „Спутник В“.
Меѓу нив и другарот Кастро. Да беше фраер, да ѝм закажеше за денес една седница у сала “Борис Трајковски“.
Да видат они со кого инат ќе тераат за кворум три саати цел ден!

-Ја харашо и гатов назначит новиј сеанс - изјави тој по вакцинацијата.

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
22 април 2021
Мислења
131
Поени од реакции
458
Командант Форина од УЧК во Европскиот парламент зборувал на албански, кршејќи го намерно Уставот на Македонија, според кој македонскиот е јазикот кој се користи во меѓународната дипломатија.

Од дезертер од АРМ и еден од водачите на терористичка организација не треба да се очекува да почитуваат устав и закони.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom