Снаа Vs Свекрва

Член од
28 февруари 2017
Мислења
5
Поени од реакции
5
Снаи и свекрви- Еххх....Што ќе посееш, тоа ќе жнееш. Не знам како да почнам , бидејќи тоа што го видов и сведочев е на ниво на шпанска серија..
Епа вака, од неодамна стапив во брак и станав снаа која живее во заедница со сопруг, свекор и свекрва. Самата околност што отидов да живеам во друг град (Јас сум од Неготино, а сопругот од Кичево) ми беше доволно отежнувачка, така што препирањата и конфликтите со свекрвата само допринесуваа да биде потензично. Никогаш не и се допаднав, ни додека бевме во врска, ни откако се венчавме. Самата нејзина појава е негативна, сака се да е по нејзино и ги користи сите можни начини и прилики за да омаловажува.
По занимање сум фризерка, па додека најдов работа во Кичево добивав доста критики и несоодветни зборови од дотичната ми свекрва, како тоа јас сум мрзлива, како не сакам да работам и сл. Сопругот и свекорот работат заедно, изработуваат ролетни, а свекрвата работи во шивачка конфекција.
Немаат многу роднини, а ни пријатели. Единствена пријателка која многу често им доаѓа во посета е Јасмина, некогашна бивша колешка на свекрва ми од работа. Таа е прекрасна жена, современа, модерна, културна и никако не ми беше сфатливо како таа се дружи со личност како мојата свекрва. Нејзините посети беа скоро секојдневни, па на некој начин јас се зближив со неа, со оглед на тоа дека немав баш многу пријателки во Кичево.
Си разменивме броеви ( секако свекрва ми не знаеше за тоа), и веднаш наредниот ден Јасмина ми се јави и ме викна на кафе. Отидов кај неа, живее сама, разведена е и има 2 ќерки во Америка. Навистина се чувствував добредојдена. Самата таа е позитивна како личност, но и жена која одлично внимава на својот изглед и покрај тоа што има 49 години, а изгледа како да е 15 години помлада од свекрва ми , која има 50.
Навистина ми се допадна дружбата со неа и постепено станавме многу блиски. Толку блиски, што Јасмина ми кажуваше се , што мојата свекрва зборувала за мене. Значи, ми се гадеше од муабетите, како јас сум била никаква, неспособна, глупава...како и доаѓало да ме скрши од ќотек и што уште не.
И покрај тоа што знаев каква е и што мисли за мене, јас секогаш успевав да балансирам и да се воздржам без да избувнам, пред се заради мене и мојот брак.
По неколку дена, пиевме кафе со Јасмина кај неа дома, и повторно ми кажа што зборувала свекрва ми за мене, но овој пат беше навистина претерано, бидејќи рекла дека сум к**ва и дека го изневерувам син и. Навистина збеснав, не можам ни да опишам колку. Во тој момент на Јасмина и звона телефонот, таа се јави, но за кратко исклучи и остана испаничена. Што е работата и реков, а таа почна: '' лелее не фати, лелее иде наваму''... Не ми беше воопшто јасно што сака да каже. Се смири и ми објасна.. Не можев да си поверувам... Нејзе и се јавил свекор ми, да и каже дека свекрва ми му го провалила мобилниот, ги прочитала пораките и ги фатила во нивната афера. Тие двајца биле љубовници... наеднаш се ми стана јасно, и посетите и дружбата и блискоста. Јасмина и свекор ми си го терале меракот без никој да се посомнева...ШОК ШОК.... А и стварно можам да разберам...свекрва ми е збрчкана, дебела, несредена, дури и вештачки заби има, па не е баш чудно што свекорот посакал да биде со друга жена, а Јасмина е навистина непогрешив избор.
Таа ми кажа дека свекрва ми доаѓала кај неа дома, и дека секој момент треба да стигне, бидејќи излегла со такси. Само што тргнав да си одам,да не ме најде тука, Јасмина викна : '' Застани, ете го таксито надвор, стигна веќе''. Ме пикна во кујната која и беше затворена со лизгачка врата за да ме сокрие, но јас сепак оставив малку простор од вратата за да видам што ќе се случува. Свекрва ми влезе без да тропне , без да звони и бесна како ураган. Само што ја отвори вратата од дневната, веднаш почна да вика по Јасмина оро***јо, к***о, срам да ти е. Јасмина ја замоли да се смири за да разговараат но свекрва ми не престануваше. Во еден момент и се нафрли на Јасмина, почна да ја кубе и ја турна на троседот. Јас се исплашив премногу и бев речиси подготвена да излезам по секоја цена и да ја смирам ситуацијата. Но, на мое огромно изненадување, немаше потреба од тоа, бидејќи Јасмина сама се справи. Ја удри со колено во стомакот, и свекрва ми падна како слон на подот. Јасмина седна над неа и почна да и удира шамари како на мало дете. Бев премногу збунета и нервозна, но не можам да негирам дека ми се допаѓаше тоа што го гледав. Свекрва ми очајно се трудеше да стане, па откако неколку пати не успеа, почна повторно да и вика на Јасмина к***о, ќе видиш што ќе ти направам, ќе те здробам. Тогаш Јасмина и залепи неколку силни шамари и нагло и ги извади вештачките заби од устата на мојата свекрва и ги фрли на троседот.
Свекрва ми испаничи , почна да вика: ''Што правиш, луда една, врати ми ги забите '', но тоа звучеше толку смешно бидејќи не можеше да ги изговори зборовите како што треба.
Јас бев тотално исклучена, не знаев дали сонувам , дали е вистина, дали е филм или не знам што... Но никако не очекував дека ќе одат до тие крајности...
Јасмина почна да ја вреѓа свекрва ми, и велеше погледни на што личиш, јас не сум крива, јас немам сопруг, слободна сум и што сакам ќе правам. Таман кога помислив дека се е готово, Јасмина направи нешто што навистина ме запрепасти. Полека стана од свекрва ми, и во моментот кога мојата свекрва сакаше да се исправи, Јасмина насилно го стави нејзиното стапало во устата на свекрва ми а со другата нога ја згазна на стомакот. Останав ЗАПРЕПАСТЕНА и малку згрозена...Свекрва ми без заби, со стапало во уста мрмореше и се лигавеше, а Јасмина почна цинички да се смее и и рече: " Лижи ги нозеве, и маж ти сака да ги лиже"....Бум, уште еден ШОК.. Глетката ми беше необична, чудна, но едвај издржав да не се изнасмеам на фацата на свекрва ми со стапало во уста.. значи крај-неопишиво. Јасмина и се закани дека ако каже нешто , нема да помине добро и дека повеќе нема да контактираат воопшто. Ја избрка од куќата , а свекрва ми избега како да брза за на автобус. Откако си замина, излегов од кујната, се погледнавме со Јасмина и заедно почнавме да се смееме како луди. Вечерта дома беше малку напната атмосферата, иако не се зборуваше ништо во врска со тоа, меѓутоа имаше доза на нетрпеливост, а знаев и зошто секако.
Оттогаш Јасмина не доаѓа воопшто кај нас, што е и разбирливо и нормално. Свекрва ми си ќути и не вели ништо , не се меша во ништо, дури и се познава дека ја изгубила самодовербата и дрскоста.
Затоа , како што кажав на почеток : '' Што ќе посееш, тоа ќе жнееш ''. Таа зборуваше секако за мене, дека сум никаква, лоша, мрзелива и не знам што.
Велеше дека сум к***а и дека го изневерувам мажот ми, а таа излезе изневерена.. Сакала да ме тепа, заврши тепана и понижена, и тоа од љубовницата... ''Carma is a bitch'' ...ете тоа ти е...Не знаете на каква свекрва ќе налетате во животот и што ќе се случува, меѓутоа треба трпеливо и мудро да се поставите.. ;)
 
Член од
6 април 2015
Мислења
387
Поени од реакции
126
Снаи и свекрви- Еххх....Што ќе посееш, тоа ќе жнееш. Не знам како да почнам , бидејќи тоа што го видов и сведочев е на ниво на шпанска серија..
Епа вака, од неодамна стапив во брак и станав снаа која живее во заедница со сопруг, свекор и свекрва. Самата околност што отидов да живеам во друг град (Јас сум од Неготино, а сопругот од Кичево) ми беше доволно отежнувачка, така што препирањата и конфликтите со свекрвата само допринесуваа да биде потензично. Никогаш не и се допаднав, ни додека бевме во врска, ни откако се венчавме. Самата нејзина појава е негативна, сака се да е по нејзино и ги користи сите можни начини и прилики за да омаловажува.
По занимање сум фризерка, па додека најдов работа во Кичево добивав доста критики и несоодветни зборови од дотичната ми свекрва, како тоа јас сум мрзлива, како не сакам да работам и сл. Сопругот и свекорот работат заедно, изработуваат ролетни, а свекрвата работи во шивачка конфекција.
Немаат многу роднини, а ни пријатели. Единствена пријателка која многу често им доаѓа во посета е Јасмина, некогашна бивша колешка на свекрва ми од работа. Таа е прекрасна жена, современа, модерна, културна и никако не ми беше сфатливо како таа се дружи со личност како мојата свекрва. Нејзините посети беа скоро секојдневни, па на некој начин јас се зближив со неа, со оглед на тоа дека немав баш многу пријателки во Кичево.
Си разменивме броеви ( секако свекрва ми не знаеше за тоа), и веднаш наредниот ден Јасмина ми се јави и ме викна на кафе. Отидов кај неа, живее сама, разведена е и има 2 ќерки во Америка. Навистина се чувствував добредојдена. Самата таа е позитивна како личност, но и жена која одлично внимава на својот изглед и покрај тоа што има 49 години, а изгледа како да е 15 години помлада од свекрва ми , која има 50.
Навистина ми се допадна дружбата со неа и постепено станавме многу блиски. Толку блиски, што Јасмина ми кажуваше се , што мојата свекрва зборувала за мене. Значи, ми се гадеше од муабетите, како јас сум била никаква, неспособна, глупава...како и доаѓало да ме скрши од ќотек и што уште не.
И покрај тоа што знаев каква е и што мисли за мене, јас секогаш успевав да балансирам и да се воздржам без да избувнам, пред се заради мене и мојот брак.
По неколку дена, пиевме кафе со Јасмина кај неа дома, и повторно ми кажа што зборувала свекрва ми за мене, но овој пат беше навистина претерано, бидејќи рекла дека сум к**ва и дека го изневерувам син и. Навистина збеснав, не можам ни да опишам колку. Во тој момент на Јасмина и звона телефонот, таа се јави, но за кратко исклучи и остана испаничена. Што е работата и реков, а таа почна: '' лелее не фати, лелее иде наваму''... Не ми беше воопшто јасно што сака да каже. Се смири и ми објасна.. Не можев да си поверувам... Нејзе и се јавил свекор ми, да и каже дека свекрва ми му го провалила мобилниот, ги прочитала пораките и ги фатила во нивната афера. Тие двајца биле љубовници... наеднаш се ми стана јасно, и посетите и дружбата и блискоста. Јасмина и свекор ми си го терале меракот без никој да се посомнева...ШОК ШОК.... А и стварно можам да разберам...свекрва ми е збрчкана, дебела, несредена, дури и вештачки заби има, па не е баш чудно што свекорот посакал да биде со друга жена, а Јасмина е навистина непогрешив избор.
Таа ми кажа дека свекрва ми доаѓала кај неа дома, и дека секој момент треба да стигне, бидејќи излегла со такси. Само што тргнав да си одам,да не ме најде тука, Јасмина викна : '' Застани, ете го таксито надвор, стигна веќе''. Ме пикна во кујната која и беше затворена со лизгачка врата за да ме сокрие, но јас сепак оставив малку простор од вратата за да видам што ќе се случува. Свекрва ми влезе без да тропне , без да звони и бесна како ураган. Само што ја отвори вратата од дневната, веднаш почна да вика по Јасмина оро***јо, к***о, срам да ти е. Јасмина ја замоли да се смири за да разговараат но свекрва ми не престануваше. Во еден момент и се нафрли на Јасмина, почна да ја кубе и ја турна на троседот. Јас се исплашив премногу и бев речиси подготвена да излезам по секоја цена и да ја смирам ситуацијата. Но, на мое огромно изненадување, немаше потреба од тоа, бидејќи Јасмина сама се справи. Ја удри со колено во стомакот, и свекрва ми падна како слон на подот. Јасмина седна над неа и почна да и удира шамари како на мало дете. Бев премногу збунета и нервозна, но не можам да негирам дека ми се допаѓаше тоа што го гледав. Свекрва ми очајно се трудеше да стане, па откако неколку пати не успеа, почна повторно да и вика на Јасмина к***о, ќе видиш што ќе ти направам, ќе те здробам. Тогаш Јасмина и залепи неколку силни шамари и нагло и ги извади вештачките заби од устата на мојата свекрва и ги фрли на троседот.
Свекрва ми испаничи , почна да вика: ''Што правиш, луда една, врати ми ги забите '', но тоа звучеше толку смешно бидејќи не можеше да ги изговори зборовите како што треба.
Јас бев тотално исклучена, не знаев дали сонувам , дали е вистина, дали е филм или не знам што... Но никако не очекував дека ќе одат до тие крајности...
Јасмина почна да ја вреѓа свекрва ми, и велеше погледни на што личиш, јас не сум крива, јас немам сопруг, слободна сум и што сакам ќе правам. Таман кога помислив дека се е готово, Јасмина направи нешто што навистина ме запрепасти. Полека стана од свекрва ми, и во моментот кога мојата свекрва сакаше да се исправи, Јасмина насилно го стави нејзиното стапало во устата на свекрва ми а со другата нога ја згазна на стомакот. Останав ЗАПРЕПАСТЕНА и малку згрозена...Свекрва ми без заби, со стапало во уста мрмореше и се лигавеше, а Јасмина почна цинички да се смее и и рече: " Лижи ги нозеве, и маж ти сака да ги лиже"....Бум, уште еден ШОК.. Глетката ми беше необична, чудна, но едвај издржав да не се изнасмеам на фацата на свекрва ми со стапало во уста.. значи крај-неопишиво. Јасмина и се закани дека ако каже нешто , нема да помине добро и дека повеќе нема да контактираат воопшто. Ја избрка од куќата , а свекрва ми избега како да брза за на автобус. Откако си замина, излегов од кујната, се погледнавме со Јасмина и заедно почнавме да се смееме како луди. Вечерта дома беше малку напната атмосферата, иако не се зборуваше ништо во врска со тоа, меѓутоа имаше доза на нетрпеливост, а знаев и зошто секако.
Оттогаш Јасмина не доаѓа воопшто кај нас, што е и разбирливо и нормално. Свекрва ми си ќути и не вели ништо , не се меша во ништо, дури и се познава дека ја изгубила самодовербата и дрскоста.
Затоа , како што кажав на почеток : '' Што ќе посееш, тоа ќе жнееш ''. Таа зборуваше секако за мене, дека сум никаква, лоша, мрзелива и не знам што.
Велеше дека сум к***а и дека го изневерувам мажот ми, а таа излезе изневерена.. Сакала да ме тепа, заврши тепана и понижена, и тоа од љубовницата... ''Carma is a bitch'' ...ете тоа ти е...Не знаете на каква свекрва ќе налетате во животот и што ќе се случува, меѓутоа треба трпеливо и мудро да се поставите.. ;)
Ова сериозно ?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.049
Се надевам дека сопругот твој нема да дознае како си седела и гледала како Јасмина ја тепа мајка му:cautious:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.709
Поени од реакции
1.150
Прикаскава,стварно е да не веруваш,дека се случила;)
Од се тоа што прочитав,дојдов само до констатација,женииии пазете која ви е пријателка:bravobe:
 
Член од
3 ноември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
1
Снаи и свекрви- Еххх....Што ќе посееш, тоа ќе жнееш. Не знам како да почнам , бидејќи тоа што го видов и сведочев е на ниво на шпанска серија..
Епа вака, од неодамна стапив во брак и станав снаа која живее во заедница со сопруг, свекор и свекрва. Самата околност што отидов да живеам во друг град (Јас сум од Неготино, а сопругот од Кичево) ми беше доволно отежнувачка, така што препирањата и конфликтите со свекрвата само допринесуваа да биде потензично. Никогаш не и се допаднав, ни додека бевме во врска, ни откако се венчавме. Самата нејзина појава е негативна, сака се да е по нејзино и ги користи сите можни начини и прилики за да омаловажува.
По занимање сум фризерка, па додека најдов работа во Кичево добивав доста критики и несоодветни зборови од дотичната ми свекрва, како тоа јас сум мрзлива, како не сакам да работам и сл. Сопругот и свекорот работат заедно, изработуваат ролетни, а свекрвата работи во шивачка конфекција.
Немаат многу роднини, а ни пријатели. Единствена пријателка која многу често им доаѓа во посета е Јасмина, некогашна бивша колешка на свекрва ми од работа. Таа е прекрасна жена, современа, модерна, културна и никако не ми беше сфатливо како таа се дружи со личност како мојата свекрва. Нејзините посети беа скоро секојдневни, па на некој начин јас се зближив со неа, со оглед на тоа дека немав баш многу пријателки во Кичево.
Си разменивме броеви ( секако свекрва ми не знаеше за тоа), и веднаш наредниот ден Јасмина ми се јави и ме викна на кафе. Отидов кај неа, живее сама, разведена е и има 2 ќерки во Америка. Навистина се чувствував добредојдена. Самата таа е позитивна како личност, но и жена која одлично внимава на својот изглед и покрај тоа што има 49 години, а изгледа како да е 15 години помлада од свекрва ми , која има 50.
Навистина ми се допадна дружбата со неа и постепено станавме многу блиски. Толку блиски, што Јасмина ми кажуваше се , што мојата свекрва зборувала за мене. Значи, ми се гадеше од муабетите, како јас сум била никаква, неспособна, глупава...како и доаѓало да ме скрши од ќотек и што уште не.
И покрај тоа што знаев каква е и што мисли за мене, јас секогаш успевав да балансирам и да се воздржам без да избувнам, пред се заради мене и мојот брак.
По неколку дена, пиевме кафе со Јасмина кај неа дома, и повторно ми кажа што зборувала свекрва ми за мене, но овој пат беше навистина претерано, бидејќи рекла дека сум к**ва и дека го изневерувам син и. Навистина збеснав, не можам ни да опишам колку. Во тој момент на Јасмина и звона телефонот, таа се јави, но за кратко исклучи и остана испаничена. Што е работата и реков, а таа почна: '' лелее не фати, лелее иде наваму''... Не ми беше воопшто јасно што сака да каже. Се смири и ми објасна.. Не можев да си поверувам... Нејзе и се јавил свекор ми, да и каже дека свекрва ми му го провалила мобилниот, ги прочитала пораките и ги фатила во нивната афера. Тие двајца биле љубовници... наеднаш се ми стана јасно, и посетите и дружбата и блискоста. Јасмина и свекор ми си го терале меракот без никој да се посомнева...ШОК ШОК.... А и стварно можам да разберам...свекрва ми е збрчкана, дебела, несредена, дури и вештачки заби има, па не е баш чудно што свекорот посакал да биде со друга жена, а Јасмина е навистина непогрешив избор.
Таа ми кажа дека свекрва ми доаѓала кај неа дома, и дека секој момент треба да стигне, бидејќи излегла со такси. Само што тргнав да си одам,да не ме најде тука, Јасмина викна : '' Застани, ете го таксито надвор, стигна веќе''. Ме пикна во кујната која и беше затворена со лизгачка врата за да ме сокрие, но јас сепак оставив малку простор од вратата за да видам што ќе се случува. Свекрва ми влезе без да тропне , без да звони и бесна како ураган. Само што ја отвори вратата од дневната, веднаш почна да вика по Јасмина оро***јо, к***о, срам да ти е. Јасмина ја замоли да се смири за да разговараат но свекрва ми не престануваше. Во еден момент и се нафрли на Јасмина, почна да ја кубе и ја турна на троседот. Јас се исплашив премногу и бев речиси подготвена да излезам по секоја цена и да ја смирам ситуацијата. Но, на мое огромно изненадување, немаше потреба од тоа, бидејќи Јасмина сама се справи. Ја удри со колено во стомакот, и свекрва ми падна како слон на подот. Јасмина седна над неа и почна да и удира шамари како на мало дете. Бев премногу збунета и нервозна, но не можам да негирам дека ми се допаѓаше тоа што го гледав. Свекрва ми очајно се трудеше да стане, па откако неколку пати не успеа, почна повторно да и вика на Јасмина к***о, ќе видиш што ќе ти направам, ќе те здробам. Тогаш Јасмина и залепи неколку силни шамари и нагло и ги извади вештачките заби од устата на мојата свекрва и ги фрли на троседот.
Свекрва ми испаничи , почна да вика: ''Што правиш, луда една, врати ми ги забите '', но тоа звучеше толку смешно бидејќи не можеше да ги изговори зборовите како што треба.
Јас бев тотално исклучена, не знаев дали сонувам , дали е вистина, дали е филм или не знам што... Но никако не очекував дека ќе одат до тие крајности...
Јасмина почна да ја вреѓа свекрва ми, и велеше погледни на што личиш, јас не сум крива, јас немам сопруг, слободна сум и што сакам ќе правам. Таман кога помислив дека се е готово, Јасмина направи нешто што навистина ме запрепасти. Полека стана од свекрва ми, и во моментот кога мојата свекрва сакаше да се исправи, Јасмина насилно го стави нејзиното стапало во устата на свекрва ми а со другата нога ја згазна на стомакот. Останав ЗАПРЕПАСТЕНА и малку згрозена...Свекрва ми без заби, со стапало во уста мрмореше и се лигавеше, а Јасмина почна цинички да се смее и и рече: " Лижи ги нозеве, и маж ти сака да ги лиже"....Бум, уште еден ШОК.. Глетката ми беше необична, чудна, но едвај издржав да не се изнасмеам на фацата на свекрва ми со стапало во уста.. значи крај-неопишиво. Јасмина и се закани дека ако каже нешто , нема да помине добро и дека повеќе нема да контактираат воопшто. Ја избрка од куќата , а свекрва ми избега како да брза за на автобус. Откако си замина, излегов од кујната, се погледнавме со Јасмина и заедно почнавме да се смееме како луди. Вечерта дома беше малку напната атмосферата, иако не се зборуваше ништо во врска со тоа, меѓутоа имаше доза на нетрпеливост, а знаев и зошто секако.
Оттогаш Јасмина не доаѓа воопшто кај нас, што е и разбирливо и нормално. Свекрва ми си ќути и не вели ништо , не се меша во ништо, дури и се познава дека ја изгубила самодовербата и дрскоста.
Затоа , како што кажав на почеток : '' Што ќе посееш, тоа ќе жнееш ''. Таа зборуваше секако за мене, дека сум никаква, лоша, мрзелива и не знам што.
Велеше дека сум к***а и дека го изневерувам мажот ми, а таа излезе изневерена.. Сакала да ме тепа, заврши тепана и понижена, и тоа од љубовницата... ''Carma is a bitch'' ...ете тоа ти е...Не знаете на каква свекрва ќе налетате во животот и што ќе се случува, меѓутоа треба трпеливо и мудро да се поставите.. ;)
Ова ако е вистина леле Се се враќа во животов , не е за смеење за жалење е само ај си го барала си го нашла

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.709
Поени од реакции
1.150
Ова ако е вистина леле Се се враќа во животов , не е за смеење за жалење е само ај си го барала си го нашла

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Не се знае за кого е полошо.Вампирот ку*вар,таа другарката на свекрваи,тешко ороспииште.Не би се зачудила дека еден ден и нејзиниот маж ќе и го правземе,нели одлично изгледала, иако имала 49 години.А свекрвата во овој случај,јас ја жалам:(
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
5
Поени од реакции
5
Не се знае за кого е полошо.Вампирот ку*вар,таа другарката на свекрваи,тешко ороспииште.Не би се зачудила дека еден ден и нејзиниот маж ќе и го правземе,нели одлично изгледала, иако имала 49 години.А свекрвата во овој случај,јас ја жалам:(
Верувај ми дека, ако беше на мое место, воопшто немаше да ја жалиш :oops:
 
Член од
3 ноември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
1
Верувај ми дека, ако беше на мое место, воопшто немаше да ја жалиш :oops:
Се се враќа во животов, а пред се таа се иживувала така да ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.795
Поени од реакции
5.619
@Клипче види го лајк рокнал хахахахахахахахаха...
се скинав од смеење :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.560
Поени од реакции
30.997
@Клипче види го лајк рокнал хахахахахахахахаха...
се скинав од смеење :D
Како да не опнам лајк на вакви работи бе, само на Балканов има вакво ривалство снаа и свекрва пошо осудени се да живеат у иста куќа и не можат да се поднесат една со друга, класика свекрвава магии праи а снаава е жртва :pos::pos:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.354
Поени од реакции
4.925
Јас само го жалам твојот сопруг, од повеќе причини
Многу храбри и јаки мажи небале во вечната борба меѓу снаа и свекрва.Голем дел станаа алкоси другиот дел своето прибежиште го најдоја по кладилницине!:(
 
На врв Bottom