Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Види Владе, твоите ад хоминем, малициозни селски досетки, за жал нема никако да го сменат фактот дека господинот Груевски го донесе тој закон, по кој е сосема легално знамето на република Албанија да се вее пред државни институции.
Така да, тие плачења за тоа како Љутви у некоја селендра го веел, другде испорачај ги. У штаб, пред селска кооперација и секаде кај што дркате здружно на типови ко Ердо илли Грујо.
Naturaliziran skopjanec baska drugoto mu veli na bitolcanec aman nemoj so selski dosetki. Da ne e zalno ke bese smesno.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
Naturaliziran skopjanec baska drugoto mu veli na bitolcanec aman nemoj so selski dosetki. Da ne e zalno ke bese smesno.
Натурализиран скопјанец, албино, бугар и други покушаи, да не навлегувам сега..... Вчудоневиден сум од "доверливоста" и "акуративноста" на изворот на информации за мене, кој што го користиш. Треба да се потрудиш повеќе.
Но, она од што не сум вчудоневиден е селскиот ад хоминем пристап. За разлика од тоа, ја можам точно и прецизно да кажам некои работи за тебе, но ниту имам намера тоа да го правам, ниту пак некому ќе ги кажам тие работи.

Сега ова - натурализиран скојанец, точно знам од кај ти е. Зарем бре мислиш ти у таа главата што ја носиш, дека Бијонс по приватни пораки ќе дојде, ќе праша и јас све ќе ѝ кажам искрено, кој сум што сум, за да можете у таа ваша селска шема да идете ад хоминем со тие ствари?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Натурализиран скопјанец, албино, бугар и други покушаи, да не навлегувам сега..... Вчудоневиден сум од "доверливоста" и "акуративноста" на изворот на информации за мене, кој што го користиш. Треба да се потрудиш повеќе.
Но, она од што не сум вчудоневиден е селскиот ад хоминем пристап. За разлика од тоа, ја можам точно и прецизно да кажам некои работи за тебе, но ниту имам намера тоа да го правам, ниту пак некому ќе ги кажам тие работи.

Сега ова - натурализиран скојанец, точно знам од кај ти е. Зарем бре мислиш ти у таа главата што ја носиш, дека Бијонс по приватни пораки ќе дојде, ќе праша и јас све ќе ѝ кажам искрено, кој сум што сум, за да можете у таа ваша селска шема да идете ад хоминем со тие ствари?
Da de, od Capari sum jas. Ete da ti olesni, obicno taka ve otkacvam baska i vi se polni dusata pa kao nekoj fakt go koristevte, pisebno Almeto. Neznam sto ja mesas Bijons, nemam ama bas nikakva komunikacija so nejze a i da imam sigurno tema na muabet nema da mi bidi nekoj random bugarofil, ti pa ic. Naturaliziran skopjanec se podrazbira posle zemjotresot ili edno dobri 90%. Verojatnosta da si star skopjanec e pomala od toa da si prav bugar.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
Da de, od Capari sum jas. Ete da ti olesni, obicno taka ve otkacvam baska i vi se polni dusata pa kao nekoj fakt go koristevte, pisebno Almeto. Neznam sto ja mesas Bijons, nemam ama bas nikakva komunikacija so nejze a i da imam sigurno tema na muabet nema da mi bidi nekoj random bugarofil, ti pa ic. Naturaliziran skopjanec se podrazbira posle zemjotresot ili edno dobri 90%. Verojatnosta da si star skopjanec e pomala od toa da si prav bugar.
Ма не, само треба ти и остала сељачана да сфатите дека овде ја имам работа со вашите дебилни и ретардирани ставови, што ги презентирате јавно, а не со тоа од кај сте, кои сте и кој ви е татко или кај работите и штотијазнам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Sto e smesno? Ajde poveli javno tuka deklarirajse kako se custvuvas. Kako Makedonec, kako Makedonski Bugarin, kako Original Bugar koj slucajno se zateknal na ovaa teritorija koja se veka sega vekje Severna Makedonija. Ili uste podobro dali voopsto pravis razlika pomegju random bugar i random Makedonec kako posebni narodi.
Ete bujrum i toa da go resime, da ne jadis posle gomna kako sum ti vadel muabeti deka si bugarofil ili bugar.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Кој сака по втор пат да живее? Еве шанса!

Кој будала втор пат да живее таков живот предавнички


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Ма не, само треба ти и остала сељачана да сфатите дека овде ја имам работа со вашите дебилни и ретардирани ставови, што ги презентирате јавно, а не со тоа од кај сте, кои сте и кој ви е татко или кај работите и штотијазнам.
Pa po pravilo ti i nemas tuka nekoja rabota. Imas i bugarski forumi ako ne znaese.
I aman postedime od tvoite stavovi, gi znaeme. Smilkovsko kako, ke go bide? (ova ke recime kako vrv od santa mraz). Tuku me interesira dali nekogas vo cela tvoja bedna istorija tuka na forumot si mu se skontral na nekoj bugar za bilo sto.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
Sto e smesno? Ajde poveli javno tuka deklarirajse kako se custvuvas. Kako Makedonec, kako Makedonski Bugarin, kako Original Bugar koj slucajno se zateknal na ovaa teritorija koja se veka sega vekje Severna Makedonija. Ili uste podobro dali voopsto pravis razlika pomegju random bugar i random Makedonec kako posebni narodi.
Ete bujrum i toa da go resime, da ne jadis posle gomna kako sum ti vadel muabeti deka si bugarofil ili bugar.
:lolzz:
kako Original Bugar koj slucajno se zateknal na ovaa teritorija koja se veka sega vekje Severna Makedonija

задоволен?
сега може понатаму за политика да збориме или уште ад хоминем ќе идеш

(ти ќе бидеш претседател на мојот фан-клуб на Кајгана)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
:lolzz:
kako Original Bugar koj slucajno se zateknal na ovaa teritorija koja se veka sega vekje Severna Makedonija

задоволен?
сега може понатаму за политика да збориме или уште ад хоминем ќе идеш
Sto ima jas ili bilo koj tuka da bistri politika so random bugar osven ako ne se raboti za politickite slucuvanja vo bugarija.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom