Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
6.502
Поени од реакции
4.949
тоа што бараме од опозицијата, кога ќе дојде на власт, да се изземе закон кој е донесен со уцени и покрај неуспешен референдум е придонес за победа на СДСМ???

Дали тоа не е доволна потврда дека ДПМНЕ планира да ги потврди тие сомнителни акти на владата на Заев???

Зошто Мицко не излезе и јавно не го соопшти нивниот став во врска со предавствата и неговиот план како ќе се справи со нив...

Не дечко, после вакви предавства, не треба да има избори... самото учество на избори организирани од оваа предавничка влада е легитимирање на све она што го направиле...

Немој само те молам со бајките како тоа не можело да се врати и слични глупости... Како можеше незаконски да се донесе, уште полесно треба да се врати..
Еј.....или Заев или Мицко ќе биде.....одлучувај, времето тече.................. тик так тик так .......
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
3.870
Поени од реакции
1.886
тоа што бараме од опозицијата, кога ќе дојде на власт, да се изземе закон кој е донесен со уцени и покрај неуспешен референдум е придонес за победа на СДСМ???

Дали тоа не е доволна потврда дека ДПМНЕ планира да ги потврди тие сомнителни акти на владата на Заев???

Зошто Мицко не излезе и јавно не го соопшти нивниот став во врска со предавствата и неговиот план како ќе се справи со нив...

Не дечко, после вакви предавства, не треба да има избори... самото учество на избори организирани од оваа предавничка влада е легитимирање на све она што го направиле...

Немој само те молам со бајките како тоа не можело да се врати и слични глупости... Како можеше незаконски да се донесе, уште полесно треба да се врати..
Не гледам некоја желба и организација на вонинституционални акции. Никој ништо не поведува.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
6.502
Поени од реакции
4.949
Не гледам некоја желба и организација на вонинституционални акции. Никој ништо не поведува.
Нели беше ти наше дете бе....или се инфилтрираш да дознаеш повеќе?
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
7.238
Поени од реакции
9.952
Mare mare Marionka lici na japonka,
Mare mare Marionka licna nasezemjanka.
Автоматски споено мислење:

Свесна ли си дека вака придонесуваш до победа на СДСМ?
Jas nisto ne pridonesuvam.
Vie ao vasata nesposobnost pridonesuvate.
Vasa rabota e da me ubedite da glasam za vas.
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
306
Еј.....или Заев или Мицко ќе биде.....одлучувај, времето тече.................. тик так тик так .......
Значи ти одлучи да гласаш за твојот американски Господар без разлика дали е тоа во ликот на Заев или Мицко.Избра да глазсаш за македонскиот џелат,и во исто време се обидуваш и други да повлечеш со себе.Каква ли тоа ситна душа треба да бидеш да го правиш ова порај сите аргументи на скоро сите овде на форумов.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.220
Поени од реакции
5.392
Онаа Видана...,,така е родена,, или не е дуп.на подолго време па вака да е пис на уста цело време????:boksix:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.086
Поени од реакции
4.154
Значи ти одлучи да гласаш за твојот американски Господар без разлика дали е тоа во ликот на Заев или Мицко.Избра да глазсаш за македонскиот џелат,и во исто време се обидуваш и други да повлечеш со себе.Каква ли тоа ситна душа треба да бидеш да го правиш ова порај сите аргументи на скоро сите овде на форумов.
Кој и да дојде на власт ќе мора да му се поклони на американскиот Господар,иначе маф му е работата.Во спротивно уште првата година ќе му ги пуштат шарените.Мицко веќе беше на бацирака кај амбасадоркта,па големи се шансите да стани иден премиер.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
306
Кој и да дојде на власт ќе мора да му се поклони на американскиот Господар,иначе маф му е работата.Во спротивно уште првата година ќе му ги пуштат шарените.Мицко веќе беше на бацирака кај амбасадоркта,па големи се шансите да стани иден премиер.
Точно, затоа е најважно да не се учествува во таа цинична престава наменета за Македонскиот народ и да се дава легитимитет.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.778
Поени од реакции
755
Naletav na ovie pogatoci:

Another plant species characteristic of plant life in Macedonia — the poppy. The quality of thick poppy juice is measured worldwide by morphine units; while Chinese opium contains eight such units and is considered to be of high quality, Indian opium contains seven units, and Turkish opium only six, Macedonian opium contains a full 14 morphine units and is undoubtedly the best quality opium in the world.The first Macedonian poppy was planted in 1835 during the Ottoman empire's rule.

Towards the end of the 19th century, 30 percent of the total output of the Turkish empire came from Macedonia.

The Austro-Hungarian empire, the leading regional rival to Ottoman rule, kept a vigilant eye on the Macedonian opium production as any increase in output meant the Turks were gearing for war.

Kako stoi proizvodstvoto na afion vo Makedonija, se investira vo opium ili ke investiraat vo kanabis slepcive nashi.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.070
Поени од реакции
8.909

Додека боранија се задоволува со судењето на Боки.
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.008
Поени од реакции
804
Мислам дека грешиш што се занимаваш со личности... Додуше тоа е клучен проблемот на репрезентативната демократија.
Мислиш, а зошто така мислиш?
Сакале или не персоналните решенија се наметнуваат како клучни и во одредена смисла го одредуваат тонот-правецот.
Автоматски споено мислење:

Кој и да дојде на власт ќе мора да му се поклони на американскиот Господар,иначе маф му е работата.Во спротивно уште првата година ќе му ги пуштат шарените.Мицко веќе беше на бацирака кај амбасадоркта,па големи се шансите да стани иден премиер.
Па тогаш која би била смислата на изборите во Македонија?
Сметаш дека тоа се организира на секои 4 години само заради забава на пучанството!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.497
Поени од реакции
13.299
Каков одговор на маестро Трчевски на хејтерката(или на македонски-нееба.ата).....БРАВО...:cuc:

нема потреба да им одговара и онака не се негова лига ... т.е. не вреди ни мрсул да им фрли а не па тек внимание да им посветува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom