Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Значи бугарскиот пасош да го фрлам, тоа со договорот со Бугарија не било страшно, да го вадам албанскиот бидејќи Албанија сме сега.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.401
Поени од реакции
28.580
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.178
Поени од реакции
8.365
Добро ќе биде кога ќе почнат интензивно судските процеси од случаите покренати од СЈО да се отвори посебна тема во соодветниот подфорум и да се модерира построго.

Оваа тема нека служи за сѐ останато зашто и онака тешко ѝ се фаќа редот.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.661
Поени од реакции
28.058
Жокса, мене цел форум ме знае и како се викам и што работам и на ФБ ме има и во живо ме виделе и сФе по ред. Не се праам ја програмер а да не знам ворд да отворам, не се секирај ;)[DOUBLEPOST=1501946688][/DOUBLEPOST]
а ти имаш храброст да кажеш што работиш или и на тебе ти е страв? Жокса тргнал денес психоанализи да ни прави, а убаво велат на ТВ на топлово да не се искача надвор :icon_lol:
У зaдње време нaвистинa не те интересирa пoлитикa...Чуднo
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Реактивирањето на con dom, австралиската опајдара и пар други идиоти смрди само на штабска офанзива.
Свршавање на „предавството“ на јазикот направено во 2008-ма година, а не вчера им е врв во приматската логика. Тоа шо две недели со намотана ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА паторот се задоволуваше како со вибратор е одамна забораено.....е кај беше јануар, кој ќе памти од тогаш. Ебати ботовите ретардирани!
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.402
Поени од реакции
7.851
Јунанистанците да почнат да издаваат државјанства како бугаристанците, граѓанска војна ќе има кој да извади попрво.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.174
Поени од реакции
20.745
Активното релативизирање и бранење СДСМ и Заев уште од пред една година, со преку 2800 мислења само во една единствена тема, смрди на штабска дефанзива, отворен шупак и модри колена.
 
S

silmarillion

Гостин
Нејќам да сум дел од нација дипли за пред врата.
Ма и ја ич нејќам али шо да праам? Ме прашал некој кај да ме родат? Само кога ова го зборев во време на ВМРОвска власт ми беше кажувано да си одам од државата, сте можеле наводно без мене. За денес, мојата желба да стане ваша поента у животот. Касните едно 15 години али ок, better later than never.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Speak for your self, con dom.
Се реактивираш само кога ќе осетиш поголема болка во ректумот.
Терај у драга кајгана сеа. Изцмиздри се таму, као по обичај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
У зaдње време нaвистинa не те интересирa пoлитикa...Чуднo
Чудно зш чика Сорос ми плати на Бора Бора, слабо нетот тука :place:

У задње време не знам главата кај ми е поради тоа што се бафтарам секој ден после работа во општинава за улицава пред двор што ми е со величествениот градоначалник Сокол, зш наместо да ја утера таа у ред, му текнало да прај друга, резервна, што ќе проаѓа преку 10 двора од комшииве :angel: така да асумпциите кој кого што го интересирало да си ги чуваш за тебе нареден пат.

А во врска со случкиве периодов, да кажам само дека ги разбирам овие што се бунат а се бунеа за истото низ годиниве, без разлика кој беше на власт, мал е форумов, се знаеме сите, одма се двојат. Ама кога ќе видам дека се бунат за албанизација, двојазичност и чуда сендвичи, срцево ми цвета. :love: Како што кажа Силмарилон, ако не ви чини, аеродромон тука е, преселете се ;) Не мора да ме цитирате, ќе си се спознаете сами кој сте си во која групација.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Тоа шо две недели со намотана ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА паторот се задоволуваше како со вибратор е одамна забораено.....е кај беше јануар, кој ќе памти од тогаш. Ебати ботовите ретардирани!
Добро, не се дери.
Друго сакав да прашам. Кога го гледав Заев на МТВ, мислам дека зборот дебата го повтори некои двеста пати. Впечатокот ми беше дека за секое посериозно прашање ќе има дебата. Под дебата ја лично подразбирам јавна дебата, не дома со семејството, у штаб или у влада. За договорот со Бугарија дебата немаше. За законот за двојазичност не само што ќе нема дебата, туку и ќе го залепат со европско знаменце, за да помине експресно. За становите за бегалците и новиот етноцид шо ни се спрема исто не гледам дебата нигде, а викаат дека со мои пари тоа ќе се градело, од буџет ќе се вадело, на други места ќе се кратело.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.281
Поени од реакции
36.164
Ова се однесува на државните институции. Дека ќе ги казнат ако не го почитуваат законот.

Муабетот на Дпмне беше дека џандари на улица граѓани ќе прашувале и казни ќе пишувале по фирми ќе оделе и кој не знаел албански со пендреци ќе тепале и слично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom