Си купив книга

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.104
Поени од реакции
9.926
Кај мене у маало вчера после работа поминав, ама ја немаше „Прободен“. :place::place:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.755
Поени од реакции
22.634
Кај мене у маало вчера после работа поминав, ама ја немаше „Прободен“. :place::place:
Преводот е од англиски, а не од изворниот норвешки, со Бата Прес немам искуство па ја прерипав. Ја земав Зад Нејзините Очи, демек Њујорк Тајмс бестселер, ама побитна ми беше препораката од Стивен Кинг и тоа дека ќе ја прават серија на Нетфликс, што не мора ништо да значи, ама ај, да се дешава нешто.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.989
Ја земав Зад Нејзините Очи, демек Њујорк Тајмс бестселер,
Јас утре ќе си ја земам, ми ја препорачаа по пп. :)
Кај мене у маало вчера после работа поминав, ама ја немаше „Прободен“. :place::place:
Ако не ја најдеш, пиши ми со време, тука има(ше) уште пар копии. Ќе ти ја пратам по пошта. :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.104
Поени од реакции
9.926
Преводот е од англиски, а не од изворниот норвешки, со Бата Прес немам искуство па ја прерипав. Ја земав Зад Нејзините Очи, демек Њујорк Тајмс бестселер, ама побитна ми беше препораката од Стивен Кинг и тоа дека ќе ја прават серија на Нетфликс, што не мора ништо да значи, ама ај, да се дешава нешто.
Веќе ја има серијата на Нетфликс. Изгледав едно 4 или 5 епизоди и ја баталив пошто ми беше досадна.

Јас утре ќе си ја земам, ми ја препорачаа по пп. :)

Ако не ја најдеш, пиши ми со време, тука има(ше) уште пар копии. Ќе ти ја пратам по пошта. :)
Фала ти, ама штом е преводот од англиски, не ја сакам. :)
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.794
Поени од реакции
7.020
Со твоето темпо на нови книги искрено ти се дивам ако успеваш сите да ги прочиташ...
Таман работа, нормално не стигам сѐ да прочитам. :) 20211120_172352.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom